אחרי החתונהמאמרים נבחריםמדריכיםשלב האירוסיןשלב החתונה

המדריך לשלום בית במגורים משותפים

מה כדאי לעשות כדי שזה באמת יעבוד

בואי נתחתן- לשמור על שלום ביתאיך לשמור על שלום בית

אז החלטתם שזה רציני ועוברים לגור יחד. החלטה חשובה.

השאלה היא, האם אתם זוכרים שמגורים משותפים הם דבר מורכב? זה לחלוק את המרחב הכי אישי שלנו יחד עם עוד אדם; את הרגעים הכי אינטימיים, את כל מצבי הרוח המשתנים שלנו – כשאנחנו חוזרים מהעבודה, כשאנחנו עייפים, כשאנחנו שמחים, עצובים, חולים ובריאים.
זה פשוט לראות את האדם השני על כל צדדיו – הנעימים והפחות נעימים.
עם הזמן והניסיון כולם רוכשים כלים וידע באיך להתנהל עם בני הזוג שלהם, מכירים אותם לעומק ויודעים באילו כלים להשתמש כדי "לכבות שריפה" או להדליק אחת. לכל אחד מאיתנו יש הרגלים ומנהגים משלו, וכשאנחנו מאחדים ומכניסים את כל זה לבית אחד יש כמה דברים שחשוב לזכור:

איך בכל זאת אפשר לשמור על הרמוניה כשעוברים לגור יחד ?

  • כבוד – שמרו על כבוד הדדי, אל תזלזלו ברצונותיהם ורגשותיהם של בן/ת הזוג – זה יעזור לשמור על הרמוניה ותרבות שיחה.
  • ביקורתיות – במידה מועטה ומעודנת, אבל אל תכניסו את "מבקר המדינה" לתוך חיי הזוגיות שלכם. צרו שיח משותף ונעים, שפה משותפת, כזו ששניכם מבינים אותה.
  • הקשבה – תבלעו קצת רוק, לא תמיד חייבים להשמיע את מה שיש לכם באותו הרגע, לעיתים הדבר הנכון הוא דווקא לחכות בסבלנות ולהקשיב לאדם שמולכם, מה שמוביל אותי ל..
  • סבלנות – לא תזיק ואף תועיל לכם מאוד. תנשמו כמה נשימות עמוקות, תזכרו ש"אוכל טוב מתבשל לאט" ותהיו מונעים מאהבה והכלה.
  • קבלה – חבקו את השוני בינכם, לא כולם צריכים להיות אותו הדבר. לכל אחד יש את ההרגלים והצרכים שלו. כל היופי זה שכל אחד מביא איתו את הקסם שלו.
  • מרחב אישי – כל אחד מבני הזוג צריך את המקום בו יוכל לבטא את עצמו, לפעמים אנחנו צריכים פשוט רגע אחד עם עצמנו.
  • הערכה – לא הכל מובן מאליו, יש דברים שאנחנו שוכחים לשים לב אליהם. הערכה וראיית הטוב באדם שמולך זה דבר הכרחי לזוגיות ארוכת טווח.

בקיצור, תנשמו עמוק, תהנו מזה, עשו דברים שאתם אוהבים יחד, תפקחו עיניים ותראו את מי שמולכם, תפתחו ידיים לחיבוק, את הלב לאהבה ופשוט תתנו לאהבה להוביל אתכם .. שיהיה בהצלחה !

כתיבת תגובה