בחו"לשלב האירוסין

איך מציעים נישואין מסביב לעולם

אם חשבתם שהצעת נישואין היא אותו הדבר בכל העולם, אם הולכים להיות מופתעים...

הצעת הנישואין היא אחד הרגעים המיוחדים ביותר בחיינו. למרות שאנחנו חושבים על הצעת נישואין כקונספט אוניברסלי, האופן בו מציעים נישואין מסביב לעולם משתנה משמעותית אצל תרבויות שונות.

למרות שבישראל מקובל לחשוב על הצעת נישואין בסגנון מערבי – זוג במקום רומנטי, כאשר הגבר כורע על ברך אחת, מוציא טבעת יהלום, ומבקש את ידה של אהובתו, ביהדות עצמה אין מנהג דומה. מנהג האירוסין בדת היהודית בעצם מציין את הסכמת הצדדים להינשא, ומכאן אוסר עליהם להתארס עם אחרים.

הצעות נישואין בצ'ילה

מציעים נישואין מסביב לעולם - בני שבט מפוצ'ה, צ'ילה

בשונה ממרבית העולם, בצ'ילה הן הגבר והן האישה עונדים טבעת אירוסין על יד ימין, וכאשר הם מתחתנים, הן מעבירים את הטבעות לאצבע האמצעית ביד שמאל.

 

הצעות נישואין בארמניה

בארמניה, מסיבת האירוסין תהיה לרוב גדולה כמו מסיבת החתונה עצמה. המנהג הנפוץ הוא להזמין כומר שיברך את טבעת האירוסין הנמסרת לאישה, ובני הזוג מחליפים נדרי אהבה ומסירות.

 

הצעות נישואין בסקוטלנד

כאשר גבר סקוטי מסורתי רוצה להתחתן עם בחירת ליבו, עליו ראשית לבקש את ידה מאביה. בכדי לקבל את הרשות להינשא לבתו, האב ייתן לחתן סידרה של משימות (הנקראת "ספירין\בואקין") שעליו לעמוד בהן לפני שיקבל את ברכתו.

 

הצעות נישואין ביפן

מציעים נישואין מסביב לעולם - יפנית בקימונו

אצל היפנים, הזוג איננו מאורס ללא טקס ה"יוניו", אשר במהלכו משפחותיהם של בני הזוג נפגשות ומחליפות 9 מתנות סמליות העטופות בנייר אורז, כאשר כל מתנה מסמלת איחול שונה לבני הזוג, כגון אריכות ימים, פריון וכדומה.

 

הצעות נישואין בגאנה

לפי המסורת המקומית, החתן מגיע לבית הכלה בליווי כמה בני משפחה, דופק על הדלת ומכריז על כוונותיו. במידה ומשפחת הכלה מסכימה, הזוג יתחתן כעבור שבוע.

 

הצעות נישואין בצרפת

בדומה לשאר התרבויות המערביות, גם אצל הצרפתים הגבר מציע נישואין לאישה, אבל בשונה מהן, הוא לא מוציא טבעת אירוסין. אם האישה אומרת "כן", ואביה נותן את ברכתו, הזוג יוצא ביחד לרכוש טבעת, אשר תוגש לכלה במפגש של שתי המשפחות זמן קצר לאחר מכן.

 

הצעות נישואין בתאילנד

מציעים נישואין מסביב לעולם - תאילנדית בלבוש מסורתי

הגבר התאילנדי לא מביא לארוסתו-לעתיד טבעת אירוסין. במקום זאת, הם מקיימים מנהג הנראה "ת'ונג מון", או "אירוסי זהב" – במקום טבעת, החתן נותן לארוסתו מגוון מתנות עשויות מזהב.

 

הצעות נישואין ביוון

לפני שהגבר היווני יכול להציע נישואין לאהובתו, עליו לבקש רשות מאביה. במידה והיא אמרה "כן" על בני הזוג להיפגש 3 פעמים עם כומר אשר ייתן להם עצות לחיי הנישואין. בסיום המפגשים יקבלו בני הזוג ברכות מהכומר, ולאחר מכן הם יחגגו במסיבה ענקית של חברים ובני משפחה.

רוצים לדעת איך כדאי לכם להציע נישואין? קראו את המדריך שלנו.

אז איזה מן המנהגים האלו נשמע לכם הכי מעניין? ספרו לנו בתגובות.

כתיבת תגובה