שלב האירוסיןשלב החתונה

אלטרנטיבות לחתונה מסורתית- דרכים להתחייב לבן הזוג שלך בלי להתחתן

חתונה היא לא מילה נרדפת לזוגיות טובה ומחוייבות. אפשר להיות בטוב גם בלי חתונה.

יש הרבה סיבות מדוע זוגות אינם מתחתנים או מביאים ילדים לעולם. אבל לאף אחת מהסיבות האלה אין שום קשר לכך שהם לא אוהבים אחד את השנייה.

למעשה, זוגות רבים מרגישים מתוסכלים מהעובדה שאם הם לא יעברו את התהליך המסורתי (המתיש, היקר והמלחיץ) של חתונה, אנשים אחרים ירגישו כי מערכת היחסים שלהם אינה תקפה. ואפילו אלה שלא אכפת להם מה חושבים אחרים עדיין רוצים להראות לבן הזוג כמה הוא חשוב להם, בלי להתחתן. לאנשים יש את הרצון להתחייב, גם אם הם לא מעוניינים לשכור צלם חתונה ולקנות טבעת יהלום.

לכן, ישנן דרכים נוספות להפגין אהבה, מחויבות, נאמנות ובניית עתיד משותף. הנה כמה מהן:

 

חגגו את האהבה במסיבה

מי אמר שאתה צריך להיות נשוי כחוק כדי להזמין את כל החברים והמשפחה למקום אחד ולחגוג את האהבה שלך? עבור אנשים נשואים רבים, המטרה של יום החתונה שלהם היא לקיים מסיבה כדי להצהיר על אהבתם ולחלוק את האושר שלהם עם הקרובים והחברים. אם אנשים באים במיוחד מחו״ל כדאי להשתתף בחתונה שלך, אתה תרגיש מחוייב במאה אחוז.

 

כתבו נדרים

אם דמות דתית או עובד אזרחי עדים לנדרים שלך, זה לא אומר שאתה תישאר נאמן להם, אנשים נשואים שוברים את הנדרים שלהם כל הזמן. החלק החשוב בנדרים הוא שאתם נודרים אותם אחד לשני, פנים מול פנים. כדי לכתוב נדרים, אתה צריך להקדיש זמן רב לחשוב על משמעות האיחוד הזה בשבילך. נדרים יכול להיות עוצמתיים מאוד, עם או בלי חתונה.

 

בואי נתחתן- לשמור על שלום בית

עשו קעקועים

קעקועים הם לנצח. אתה תמיד יכול להוריד את טבעת הנישואין שלך, אבל אתה לא יכול להוריד את הקעקוע על היד שלך, שקובע כי האהובה שלך היא שלך ואתה שלה. גם כשתחשוב על פירוק החבילה, אתה תשקול את זה מחדש, בגלל העלות והכאב שקשורים להסרת קעקוע. גירושין כואבים מבחינה רגשית; הסרת קעקוע כואבת מבחינה פיזית.

 

קנו בית

כאשר אתם הבעלים של בית ביחד, אתם נאלצים, כל יום, לעבוד על כל הכלים הדרושים כדי ליצור מערכת יחסים. אתם צריכים לדבר על המטרות הכלליות שלכם בתור זוג כי אתם צריכים להסכים גם בנוגע לכספים (בית דורש הרבה כאלה) ולכן אתם גם צריכים לעבוד על תקשורת. אתם אמורים להסכים על עיצוב שמתאים לשניכם ומתקשר לצרכים שלכם כהורים, אנשי מקצוע ויצורים רוחניים.

 

אמצו חיית מחמד

לאהוב יצור חי, ביחד, יקרב אתכם מאוד. בהתחשב בכך שילדים הוא הצעד הבא שזוגות עושים כדי להדק את הקשר לאחר הנישואין, אימוץ בעל חיים ביחד יכול להוות בקלות החלטה שתחבר ביניכם עוד יותר. אתם תעבדו אחד עם השני על טיפול בבעלי חיים, תתחלקו באחריות, ותחלקו עליות ומורדות רגשיות כתוצאה מאימוץ בעל חיים ופיתוח רגשות אהבה אליו.

 

הפכו אחד את השני למנהלי הצוואה שלכם

אם זה לא מחייב אתכם, אני לא יודע מה כן. זה יהפוך את בן הזוג לאחראי על דברים חשובים רבים בחיים שלך, כולל התמודדות עם החלטות רפואיות במקומך אם אתה בתרדמת, או החלטה על איך לחלק את הנכסים שלך אם קורה לך משהו. זוהי דרך לומר, "אני בוטח בך עם הייצוג שלי כאשר לא אוכל לייצג את עצמי."

 

 

שנו את שמות המשפחה בכל מקרה

את לא צריכה להתחתן כדי לשנות את שם המשפחה שלך כדי לקחת את שלו או להפך. יש משהו ממש נחמד לראות את אותו שם משפחה, זה לצד זה, על המכתבים שאתם מקבלים כזוג. זה באמת גורם לכם להרגיש כמו משפחה, וזה גורם לאנשים מבחוץ להתייחס אליכם כאל המשפחה שאתם יודעים שאתם.

 

ילדים

אתם לא צריכים להתחתן כדי להוליד ילדים. ואם מישהו מנסה לומר לכם שחתונה מעודדת ההורים להישאר יחד, אתם יכולים להצביע על שיעורי הגירושין במדינה. למעשה, רק צריך לשאול אותם לכמה מהחברים שלהם יש הורים גרושים. להיות נשואים לא מבטיח שתהיו הורים טובים או שתישארו ביחד. אבל ילדים יכולים, עם זאת, לחזק את הקשר שלכם אם הוא כבר חזק.

 

כתבו "תוכנית חיים" יחד

שבו לכתוב את תוכנית החיים שלכם. היא עשויה לכלול עסקים שאותם תרצו להקים, מקומות שתרצו לחיות בהם, כמה ילדים תרצו, מקומות שתרצו להתנדב בהם. זוהי שותפות, אחרי הכל, אז כדאי לשבת ולדון איך אתם יכולים לחלק את העבודה כשכל אחד עושה את החלק שלו וכך עוזרים אחד לשני להגשים את החלומות והשאיפות שלו.

 

לעומת זאת, יש זוגות שכן מעוניינים לקנות טבעת יהלום ולהתחתן באופן רשמי, אבל תכנון החתונה פשוט מעיק עליהם מבחינה נפשית או כלכלית או שניהם.

במקרה כזה אפשר לנסוע לטיול בחו״ל, ולשלב את ירח הדבש עם חתונה אזרחית קטנה ונטולת לחצים. אפשר לעשות את זה עם כמה קרובי משפחה והחברים הכי טובים ואחרי זה להמשיך לחופשה שלכם לבד. ובמקום השקעה כספית של ההורים שלכם בחתונה, הכסף שיתנו לכם ילך על מקדמה לבית או ירח דבש ארוך יותר.

 

אם כן מסתבר שיש דרכים נוספות להראות מחויבות ושותפות שלא כוללות כניסה מתחת לחופה. מכיוון שאנחנו יודעים שהאהבה בסוף תמיד מנצחת, שכל אחד יעשה מה שעושה לו טוב על הלב!

 

 

 

 

כתיבת תגובה