הטבותשלב האירוסיןשלב החתונה

האם כדאי ללכת לבחור טבעת ביחד?

בוחרים טבעת אירוסין? אולי כדאי לכם ללכת ביחד...

ממתי הולכים לבחור טבעת ביחד? אנחנו עשויים לחשוב, שמי שמעניק את הטבעת, הוא זה שזוכה לכל התהילה שקשורה, ובכן, לקנייה שלה. אבל, בעולם מודרני, שבו שוויון בין המינים, הוא המוקד לכל שיחה שנייה כמעט, יש הרבה שטוענים, שזו שמקבלת את הטבעת, כבר לא צריכה להסתפק ברמזים מעודנים, לגבי סוג הזהב שהיא אוהבת, או להתפתל בהעברת מסרים לבן הזוג, לגבי איזה סוג חיתוך של יהלום בדיוק מועדף עליה. היום, למקבלת ההצעה, יש מנדט לא פחות רחב, על מהלך הרכישה החשוב הזה.

אז למה לבחור את הטבעת ביחד?

נתח הכלות שנתפסו לחלוטין בהפתעה לשאלה הרומנטית מכולן, הולך ויורד. למעשה, 33% מרכישות טבעות האירוסין מתבצעות על ידי שני בני הזוג ביחד, כך קובע סקר שערך אחד מאתרי תכנון החתונות המובילים בעולם. בעוד שמדובר בסטייה מסוימת מהמסורת המוכרת, לקנייה משותפת של הטבעת, יש שפע של יתרונות שבדיוק בשבילם התכנסנו כאן.

מראה מדויק בשלמותו:

עם מגוון אפשרויות שנדמה אינסופי לסוגי החיתוך והמיקום של יהלומי הטבעת, זו עשויה להיות משימה מעוררת מתח לנסות להבין איזה עיצוב יקלע לטעם של זוגתך באופן מושלם. יש מספיק טיפים מועילים לעזור לך לקנות את טבעת האירוסין בעצמך, אבל שום דבר לא באמת משתווה לכך שעונדת הטבעת תהיה שם בכבודה ובעצמה. הרי למען האמת, אפילו היא עשויה לא לדעת איזו טבעת היא מעדיפה, לפני שהיא תענוד כמה מהן ותראה איך הן נראות על האצבע שלה. למעשה, הסקר, שכלל 12,657 כלות, הראה ש- 76% מהכלות היו מעדיפות לעשות תחקיר משלהן לפני קניית הטבעת ו- 64% מהכלות שהיו מעורבות בקנייה, רצו לנסות קודם מספר סגנונות לפני שהחליטו על "האחת".

לוטם, אחת הכלות, מספרת, שהיא הגיעה לאותה מסקנה, אחרי שמדדה מספר טבעות שלא ממש קלעו לטעמה, אצל מוכר תכשיטים מקומי, לפני שבסופו של דבר מצאה טבעת יפהפייה של זהב אדום בשילוב יהלום שחור, באחת מרשתות התכשיטים הגדולות. תהליך הקנייה והחיפוש "הוא מה שעזר לנו לגלות, שאני רוצה משהו פשוט, ייחודי וטבעי. במשפחה שבה גדלתי אהבנו מאד לאסוף אבנים מיוחדות בטיולים, כך שתמיד נמשכתי לאבנים היותר גסות ומחוספסות".

לבחור טבעת ביחד - זוג אוחז ידיים, טבעת אירוסין על האצבע

כמו נעל לכף הרגל של סינדרלה:

ברור, יש הרבה דרכים פתלתלות וערמומיות לחלץ את מידת האצבע של אהובתך כדי ללכת לחפש איתה את הטבעת בגודל המתאים, אבל, בשביל התאמה מדויקת במידות, שלא תדרוש שום התאמה, או החזרה לחנות לצורך שיוף או הרחבה, תמיד עדיף שאיש מקצוע מיומן יבצע את המדידה על האצבע שלה עצמה, ובכך נמנעים מהוצאות עודפות ומטרחה נוספת. (מדריך: "איך בוחרים טבעת")

של מי הכסף שאתה קונה אתו בעצם?

אם אתם כבר חיים ביחד, יש סיכוי גבוה שאתם גם מנהלים חשבון בנק משותף, או מאחדים את ההכנסות שלכם באופן כלשהו. במקרה הזה רכישת טבעת האירוסין לבד, בשאיפה לחמוק מהרדאר הפיננסי של זוגתך, עשוי להיות בעייתית משתי בחינות. הראשונה, איך בדיוק תסביר לה לאן נעלם סכום כסף די משמעותי? בכל זאת, טבעת עם יהלום זה לא קופסת קוטג'. הסוגיה השנייה היא, שהכסף הזה הוא בחלקו שלה. שוויון בין המינים, אמרנו. יכול להיות שהיא הייתה רוצה לקחת חלק בהחלטה על כמה כסף ייצא על הטבעת, או על מה בדיוק הוא ייצא. כשמחליטים ללכת לבחור טבעת ביחד, מסירים מהשולחן את האלמנט המלחיץ הזה, שכסף מביא לפעמים לתוך מערכות יחסים.

גבשו תקציב

כשזה מגיע לטבעת אירוסין, חייב להיות לכם תקציב מגובש ומוגדר, אבל כלל האצבע הידוע של "תקציב בגודל שתי משכורות" לא בהכרח מתאים למצב הכלכלי של כל אחד. בכך שתעשו את הקנייה ביחד, תוכלו להחליט במשותף על סכום שנדמה לשניכם הגיוני וסביר להוציא על השקעה כזו מיוחדת, מבלי להתחיל את עתידכם הכלכלי המשותף, באזור ה"מסוכן" של העובר ושב.

"יום אחד שמענו שיש מבצע ענק על יהלומים, ברשת שתמיד רציתי לקנות בה את טבעת האירוסין שלי" אומרת דנה "אמרתי ליובל, שהיה אז החבר שלי, שאני רוצה טבעת סוליטייר אגס, אבל את היהלום עצמו ואת הדיגום השארתי לו לבחור. אנחנו רק קבענו את התקציב בהחלטה משותפת."

זה אולי נראה פחות רומנטי, אבל חישבו על כך, שיש לכם עוד חלומות משותפים שעשויים להתקרב להגשמה בגלל שנהגתם בחכמה בקניית טבעת האירוסין. עוד עומדים לפניכם שלל תשלומים נוספים שקשורים לחתונה הרי. "שנינו ידענו שאנחנו נתחתן, השאלה הייתה רק מתי", מסבירה דנה, ואומרת שהם החליטו ביחד שזה הזמן המתאים מבחינה פרקטית לקנות את הטבעת, ושיובל יוכל להציע בהמשך מתי שהוא ירגיש מוכן.

המחויבות היא גם חלק מהבחירה:

אתם לא רק בוחרים צבע, חיתוך, סוג ומספר קאראטים. אתם בוחרים בעצם גם במחויבות ההדדית באמצעות קניית הטבעת. אם הגעתם לשלב הזה, אז יש לקוות שכבר יצא לכם לשוחח על איך אתם רואים את חיי הנישואין שלכם, אחרי שסערת החתונה תשכך לאיטה. ובכל זאת, יתכן שיעלו עוד עניינים להבהיר בנושא מחויבות, מכיוון שהתהליך של קניית הטבעת ביחד בעצמו נוטה להעלות סוגיות שכל זוג נשוי מתעסק בהן (ערכים, התנהלות כספית, איך מקבלים החלטות, ועוד).

איפה נכנסת פה לתמונה ההצעה עצמה?

למרות כל היתרונות הגדולים של בחירת הטבעת המיוחלת ביחד, יש זוגות שמייחלים לחלק הנוסטלגי של התהליך, ובכלל זה לאלמנט ההפתעה המרגש כמובן, שכלול במאורע ההצעה, שהטבעת היא חלק ממנו. אם זה מה שמעסיק אתכם, אז הסירו דאגה מלבכם. יש מספיק דרכים לשמור את המיועדת בתמונה בכל מה שקשור לטבעת שתעלה על אצבעה, אבל למדר אותה לחלוטין לגבי האופן שבו היא תגיע אליה. כשזה מגיע לשילוב המסורת הרומנטית של ההצעה הבלתי מצופית, עם העקרונות העכשוויים של שיתוף ושוויון, יש לנו בשבילכם בדיוק את המתכון המנצח.

קבעו לכם דייט בחנות התכשיטים

במקום סתם להיכנס כבדרך אגב לחנויות תכשיטים, קבעו לכם דייט, אולי אפילו בתאריך בעל משמעות, כמו יום האהבה, יום החברות שלכם, והיפגשו באחת מחנויות התכשיטים של הרשתות הגדולות, שם המגוון רחב וישביע את לבכם. דריה מספרת: "קבענו להיפגש ביום האהבה בחנות של רויאלטי. ניסיתי טבעת אחת, שהייתי בטוחה שאוהב, אבל בסופו של דבר היא לא מצאה חן בעיניי על האצבע. אז ניסיתי עוד אחת שאלכס, בן הזוג שלי, בחר, שהייתה מושלמת! התאהבתי בה מיד. ניסינו עוד כמה סגנונות, אבל מצאתי את עצמי חוזרת אל הטבעת ההיא, ואכן בסוף יצאנו אתה מהחנות".

צמצמו אפשרויות בחירה:

יש מספיק אמצעים טכנולוגיים שעומדים לרשותך, המציע, לצמצם את אפשרויות הבחירה מבלי לחשוף בפניה יותר מדי מידע על מה יהיה הסגנון והמראה הסופי. הסקר של Jewlery and Engagement מצא, שPinterest הוא מוקד משמעותי לכלות, עם 62% מהן המוצאות שם השראה לטבעת, בעוד שרק 23% מהחתנים ניצלו את המקור הבלתי נדלה הזה. אתם יכולים לשנות את התמונה הזאת, בכך שתקימו לוח משותף להשראה לרכישת הטבעת המיועדת, לו תתרמו נעיצות באופן שווה. או לחלופין, תן לה למלא את הלוח בתמונות של הטבעות שעושות לה את זה, ומשם תוכל להמשיך עם כיוון מאד ברור שיקלע לטעם שלה.

דברו על זה:

ובעצם, מי צריך טכנולוגיה, כשאפשר פשוט לפתוח ערוצי תקשורת ישירה, שיובילו לטבעת שהיא בדיוק התכשיט הקולע. "בעלי ואני יצאנו במשך שבע שנים לפני שהתחתנו" אומרת עידית, "אז שיחות על חתונה לא היו משהו שזר לו. הייתי תמיד מראה לו טבעות ועיצובי חתונה שאהבתי והיינו מנהלים שיחות פשוטות וישירות בעניין הזה. האמת היא, שהראיתי לו מגוון של עיצובים שאהבתי, אבל הוא תמיד היה חוזר בסופו של דבר לעיצוב הקלאסי של טבעת סוליטייר עגולה. אבל לא הייתה לי בעיה עם זה, תמיד אמרתי לו שאני רוצה שיבחר את מה שהכי נראה בעיניו בסופו של דבר.".

בשביל מה יש חברים?

הרי לא הייתם מהססים לשאול אותם על מכונאי טוב, או להתייעץ לגבי יעד החופשה הבא שלכם, אז למה לוותר על תרומתם כשזה מגיע לבחירת הטבעת שתחבר ביניכם? 61% מהחתנים והכלות של הסקר שהזכרנו, דיווחו שחברים ומשפחה היו בעלי ההשפעה הגדולה ביותר כשזה הגיע לבחירה לאיזה חנות לפנות לחיפוש הטבעת. אם החבורה הפרטית שלכם מלאה בזוגות מאורסים, או בנשואים טריים, הזמינו אותם בכיף לזירת ההתלבטות המשותפת. זה לא אומר שאתם חייבים לקנות מה שהם קנו, או להוציא מה שהם הוציאו, אבל לעתים הם יכולים לשפוך אור על כמה נקודות שאולי לא חשבתם עליהם ולסייע בתהליך.

וכמובן, גם לזה יש אפליקציה!

אם אתם מתכוונים לרכוש את טבעת האירוסין שלכם ברשת, חפשו את החנויות שבהן אפשר ממש לבצע מדידה וירטואלית של הטבעת. חנויות מסוימות מחזיקות תוכנות שמאפשרות לכלה ממש למדוד את הטבעת באופן וירטואלי בנוחות בביתה. אם אתם במערכת יחסים בטווח רחוק במקרה, ושניכם נמצאים במיקומים רחוקים אחד מהשני חלק גדול מהזמן, זו גם יכולה להיות השיטה בשבילכם.

(רעיונות להצעות מיוחדות)

אז ספרו לנו על איך בחרתם את הטבעת – ביחד או לחוד?

3 תגובות

  • נקודות טובות… אחת המשימות היותר קשות אבל אני אהבתי את אלמנט ההפתעה. הלך עם אחותי לבחור לי טבעת וקלע בול… אין עליו

  • לא רציתי לבחור כי רציתי שזו תהיה הפתעה. חמוד שלי הלך לבחור, הוא מכיר אותי כבר מספיק שנים כדי לדעת מה אני אוהבת, והוא בחר טבעת מדימה 🙂

כתיבת תגובה