הטבותמדריכיםשלב האירוסין

המדריך המלא לסגנון טבעת האירוסין שהיא תאהב

איך בוחרים טבעת אירוסין שתהיה מושלמת בשבילה

בשעה טובה מצאת את שאהבה נפשך. עכשיו הגיע הזמן לבחור את סגנון טבעת האירוסין שהיא תאהב לנצח. במידה והיא לא ציינה בפניך מפורשות איזה סוג של טבעת היא תרצה, עומדות לפניך אפשרויות רבות לבחירה, כי ישנם סגנונות של טבעות אירוסין, כמעט כמו שישנם סגנונות של חתונות. אבל בשביל זה אנחנו כאן, כדי למפות עבורך את מפת הסטייל בתחום, ולעזור לך להרגיש קצת יותר "בבית".

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - זוג, טבעת יהלום

סגנון טבעת אירוסין – מה הן האפשרויות?

החל מצבע החישוק, דרך סוג האבן, החיתוך של אותה אבן, אם גדולה ומנצנצת, או עדינה ומאופקת – יש כל כך הרבה אפשרויות…

יהלום עגול (Brilliant)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום, רויאלטי

חיתוך עגול הוא החיתוך הנפוץ ביותר עבור יהלומים, עם לא פחות מ- 58 ליטושים של בוהק מרשים! כ- 75% מהיהלומים הנמכרים הם יהלומים בחיתוך עגול, כך שזו קטגוריה מאד פופולרית של טבעות. יחד עם זאת, החיתוך העגול נוטה לייקר את היהלום ולכן גם את הטבעת, מכיוון שכמחצית מאבן היהלום המקורית הולכת לאיבוד במהלך החיתוך.

יהלום מרובע (Princess)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - יהלום פרינסס מרובע
Credit: Wikipedia

בהיותה הצורה השנייה בסולם הפופולריות אחרי היהלומים העגולים, היהלום המרובע הוא אצילי ונותן רמז לתכשיטי בני מלוכה. במבט מלמעלה, הצורה הזאת נראית כמו ריבוע מושלם, והיא לעתים נקראת גם Square Brilliant Modified. כאשר תשווה יהלום עגול ויהלום מרובע בעלי אותו רוחב, תגלה שליהלום הריבועי יש משקל קאראט גבוה יותר, וזאת בגלל הפינות שלו.

יהלום אמרלד (Emerald)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום אמראלד
Credit: woodsyjewelery

החיתוך הזה היה למעשה אחד הראשונים אשר היו בשימוש ביצירת תכשיטים, והוא שימש לחיתוך של אבני חן צבעוניות, ולאו דווקא ליהלומים. יהלום בחיתוך אמרלד ייראה מלבני, עם פינות קטומות, ויהלומים אלו נוטים להקרין ניצוץ ייחודי, השונה משאר חיתוכי היהלום.

יהלום אשר (Asscher)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום אשר
Credit: Lorraine Hughes

חיתוך האשר דומה מאד לחיתוך האמרלדי, רק שהוא טיפה יותר מלבני מאשר ריבועי. בשני החיתוכים הללו, האמרלד והאשר, חשוב מאד לשים לב לבהירות של האבן, כאשר בוחנים טבעות. המראה הצלול של מרכז האבן הופך כל פגם או שריטה להרבה יותר מובחנים לעין.

יהלום קושיין (Cushion)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום קושיין

ישנן מספר גרסאות לחיתוך הקושיין, אבל בדרך כלל תמצא לפניך ריבוע מעוגל (כן, ביהלומים אפשר לעגל את הריבוע, מסתבר!), או יהלום מלבני בצורה דמוית כרית. יהלומי קושיין היו מאד פופולריים, במאה ה- 19, תאמין או לא, ולאחרונה חזר הסגנון הזה לאופנה והופך פופולרי מחדש. החיתוך הזה עשוי לכלול עד 64 ליטושים, ולכן יכול להיות בחירה מהממת לכל טבעת אירוסין!

יהלום בחיתוך לב (Heart)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום לב
Credit: Wikipedia

היהלום בחיתוך לב, הוא למעשה וריאציה על החיתוך העגול וכמובן, שמבחינה צורנית, זו הבחירה הרומנטית האולטימטיבית. אם החלטת ללכת על יהלום לב, יחד עם זאת, חשוב לשים לב לסימטריה של האבן, ולכך ששני צידי הלב תואמים בדיוק מושלם.

יהלום מרקיז (Marquise)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום מרקיז
Credit: Cliff

או-לה-לה. לחיתוך הזה יש סיפור מעניין. הוא עוצב לראשונה בצרפת בהוראתו של המלך לואי ה- 15 שרצה יהלום בצורה אשר תזכיר לו את שפתיה של פילגשו, מאדאם פומפדור. זוהי בחירה ייחודית ורבת טעם לטבעת אירוסין, אך חשוב לוודא שהקצוות המחודדים של האבן מוגנים, מכיוון שהם עלולים להיפגע יותר בקלות מאשר בצורות האחרות.

יהלום טיפה (Pear)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום טיפה
Credit: Wikipedia

היהלום בחיתוך טיפה, או בכינוי האחר יהלום אגס, הוא עיצוב משולב המאחד את המרקיז עם צורה מעוגלת יותר, ובכך יוצר אבן בצורת דמעה. סימטריה היא נושא מאד חשוב ביהלומי הטיפה וכמו יהלום המרקיז, חשוב להגן על הקצה המחודד של האבן. טבעת עם היהלום המהודר הזה יש לענוד על האצבע, כך שקצה הטיפה מכוון אל ידה של העונדת.

יהלום רדיאנט (Radiant)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום רדיאנט
Credit: Wikipedia

מכיון שזהו היהלום הריבועי הראשון מכולם, אפשר בקלות להתרשם עד כמה הוא בוהק מכל זווית. יהלומי רדיאנט הם ריבועיים עם פינות קטומות, כך שהצורה נדמית תמיד כמו שילוב, או פשרה טובה, בין חיתוכי הקושיין והמרובע.

יהלום אובל (Oval)

המדריך המלא ל סגנון טבעת אירוסין - טבעת יהלום אובאל
Credit: Wikipedia

יהלומי אובל הם כרגע טרנד משמעותי ובולט בתחום טבעות האירוסין. החיתוך הזה הוא בעצם פיתוח של החיתוך העגול הקלאסי ולכן הוא מציע אותה מידה של בוהק ונצנוץ. לצורת האובל יש אפקט מאריך, אשר מחמיאה מאד לעונדת, ויהלומים בחיתוך הזה נוטים גם להיראות גדולים יותר.

עצה מזהב, על איך לבחור סגנון טבעת אירוסין

אז לפני שדילמת ההחלטה תכריע אותך, ולפני שאתה מתחיל להרגיש לגמרי מבולבל ממגוון האפשרויות, הנה חמש דרכים יעילות לתמרן בשדה הבחירה בין סגנונות הטבעת השונים:

1. אמא יודעת יותר מכולם

לרבות מאיתנו, אין יותר מיוחד, מאשר הקשר בין אם לבת. אם לכלתך לעתיד יש מערכת יחסים חזקה עם אמא שלה, אין לך יותר מידע פנימי מזה. קח את אימא להתייעצות, ואפילו בקש ממנה להתלוות אליך למסע החיפושים. הבונוס הנוסף בכך, הוא שתרוויח נקודות אצל חמותך לעתיד, על כך שנתת לה תפקיד במאמציך לעשות את ביתה מאושרת.

2. גם החברה הכי טובה יודעת, לפחות כמו אמא

אם נודה על האמת לרגע, אמא עשויה לחשוב שהיא מכירה את טעמה של בתה בתכשיטים לאורך ולרוחב, אבל למעשה, אלו עשויות להיות יותר הציפיות והתקוות שלה בשביל הבת המקסימה שלה. בשביל תמונת מצב אמיתית ומאומתת על מה שאהובתך תרצה לענוד, אל תשכח לקחת חוות דעת שנייה מהחברה הכי טובה, או אפילו חוות דעת ראשונה. החברה שקרובה אליה ביותר, תדע תמיד מהם הטרנדים והאופנות שמדברים אליה יותר מכל. הן בוודאי ניהלו כל כך הרבה שיחות חתונה ואירוסין, כך שהיא אפילו עשויה לדעת בדיוק לאיזו טבעת המיועדת מייחלת.

3. בקש ממישהו לצאת אתה לקנות טבעת

אם אתה מתכוון להשאיר את ההצעה, וגם את הטבעת, בסוד, אז כנראה שתצטרך עזרה מבחוץ. מצא חבר, או חברה, או קרוב משפחה, שיעשה עבורך עבודת ריגול, וייקח את המיועדת לסיבוב קניות כביכול בחיפוש אחר טבעת בשבילו! (או בשביל בת הזוג שלו, מן הסתם). כך, אהובתך תשוטט אתו בחיפוש אחר טבעות, ובאותה הזדמנות, הוא יוכל לאסוף עבורך מידע בדיסקרטיות, על מה הטעמים וההעדפות שלה.

4. גלה מה היא חושבת

יש עוד דרכים לגלות מה אהובתך אוהבת. לא חסרים תירוצים לפתוח בשיחה שמכוונת בעדינות לשאלת השאלות. אתם מכירים זוג חברים שהתארס לא מזמן? שאל אותה מה היא חושבת על הטבעת שחברתה קיבלה. לא מכירים אף אחד שיכול להתניע את השיחה? אפשר תמיד לפנות לעולם הבידור. העשירים והמפורסמים משתפים יותר מאי פעם את הצעות הנישואין שלהם, ואת הטבעות שהתלוו אליהן. אמנם אתה כנראה לא יכול להציע לה טבעת בשווי 10 מיליון דולר, כמו שמריה קארי קיבלה, אבל לפחות תוכל לקבל עוד קצת מידע שיעזור לך בעזרתה.

5. דבר עם בעלת העניין, האחת והיחידה – אהובתך

אם כבר העליתם ביניכם את נושא החתונה, והסכמתם שאתם מתכוונים להתארס, למה בעצם, שלא תשאל אותה ישירות מה היא הייתה רוצה בטבעת? רק משום ששאלת, זה לא אומר שהיא תדע איזו טבעת בדיוק אתה עומד לקנות לה, או אפילו מתי אתה עומד להציע לה בכלל. מה שבטוח, זה יעלה מאד את הסיכויים, שכאשר תכרע ברך ותפתח את קופסת הקטיפה הקטנה, היא תראה שם משהו שיהיה ממש לטעמה.

חשוב גם לדעת איך להתאים את גודל הטבעת – ויש לנו מדריך גם לזה: המדריך המלא לבחירת טבעת האירוסין המושלמת

אוי, לא. היא לא אוהבת את הטבעת!

מעבר לזריקת רמזים פה ושם לכיוון החבר שלהן, מרבית הכלות אינן מעורבות בדרך כלל בקניית טבעת האירוסין שלהן. התוצאה עשויה לעתים קרובות להיות אכזבה, וזו גם של הנותן וגם של המקבלת. אבל החדשות הטובות הן, שגם אם זה קורה, למרבית החנויות, בוודאי הרשתות הגדולות, יש מדיניות החזרה עבור טבעות אירוסין שנקנו אצלן (למעט עיצובים מיוחדים, אשר בוצעו בהזמנת הקונה, מן הסתם). אם אתה מתכוון להציע בהפתעה, וזו תהיה הפעם הראשונה שהיא תראה את הטבעת, מומלץ לקנות במקום שמקיים מדיניות החזרות שכזאת.

כתיבת תגובה