מדריכיםשלב החתונה

המדריך לבחירת עוגת חתונה

כל מה שצריך לדעת על מסורת עוגות החתונה

החלטתם להתחתן? הסתיימה לאיטה תקופת האירוסין ועכשיו אין מנוס מלקבל החלטות גורליות על אופי החתונה?

ראשית, הרשו לנו לברך אתכם ולהרגיע כי תקופת ההכנות לחתונה היא תקופה נפלאה ומיוחדת. השתדלו אם תוכלו לא להתייחס לארגונים ולהכנות ברצינות ובכבדות, וכך החתונה שלכם תהיה מהנה ומלווה בחיוכים בהתאם.

אחת המסורות שאנו ממליצים לכם לא לוותר עליה היא עוגת החתונה. תודו שעולה בדמיונכם כעת סצנה מתוך סרט בה החתן והכלה חותכים ביחד עוגה גבוהה עשויה משכבות וקישוטים, עם דמויות קטנות של חתן וכלה בראשה…

אם החלטתן שבחתונה שלכם תהיה עוגה – לכו עם זה עד הסוף. ברור לכל כי זו צריכה להיות עוגה מרשימה, מיוחדת ולא פחות  חשוב טעימה.

האם ניתן להכין עוגת חתונה לבד?

האם חשבתן או חשבתם פעם להכין טבעת אירוסין לבד? כנראה שלא, באותה מידה לא כדאי לכם להכין את עוגת החתונה לבד, אלא אם כן אתם במקרה עוסקים במלאכה ביום-יום. עוגת החתונה היא הכול מלבד עוגה רגילה, הן ברמת העיצוב והן ברמת הטעם. רק מומחה ואופה ברמה הגבוהה ביותר יוכל להפיקה. זו אינה עוגה שניתן להכין בתנור הביתי ועל כן יש לפנות אל גורם מקצועי ואיכותי אשר ייצור כמו אמן עוגה אסתטית, חגיגית ועסיסית.

איך בוחרים את בעל/ת המקצוע שיכין עבורכם את העוגה האולטימטיבית?

בדיוק לשם כאן ארזנו 4 טיפים חשובים שכדאי לכם לבחון:

1. ניסיון מוכח בתחום. אם באתר הבית של החברה או אם בפגישה אישית התרשמו מניסיונו של בעל המקצוע או בית המאפה. אל תתביישו, בדיוק כפי שאתם דורשים לראות עבודות קודמות של אדריכל/ית לפני בנייה או שיפוץ כך התייחסו ל"פרוייקטים בתיק העבודות" של הקונדיטור/ית.

2. כימייה. כמו בבחירת הספקים האחרים לחתונה, גם כאן חשובה הכימייה ביניכם לבינו, בכדי שתהליך הבחירה יעשה בצורה הרמונית וגם התוצאה תהיה לשביעות רצונכם.

3. חומרים. כדאי לגלות התמצאות בתחום (גוגל יכול למלא עבורכם את הצורך בדקות ספורות) ולשאול שאלות כמו – באילו חומרי גלם משתמשים? האם אילו חומרים איכותיים? האם אחד מכן או מישהו קרוב מהמשפחה רגיש לחומר מסוים כמו גלוטן או אולי מישהו טבעוני? ובכלל, לכמה אנשים העוגה מספיקה?

4. קבלו המלצות. אין כמו לקבל המלצה ממי שכבר הזמין מאותו מקום עוגת חתונה ויוכל לספר לכם על החוויה שלו ברמת הנראות, השירות, המחיר והטעם.

5. עיצוב העוגה. אם יש לכם עיצוב מסוים בעיני רוחכם זה הזמן לברר האם בעל המקצוע כשיר לממש אותו…האם חשקה נפשכם בציור על גבי העוגה? או אולי פיסול תל מימד? או אולי הגעתם מוכנים עם תמונה של עוגה מדהימה שראיתם ברשת?

6. מחיר. כמובן שמחיר הוא פקטור משפיע, איש איש וכיסו, ערכו השוואה לפחות בין 2-3 מקומות, הכי יקר הוא לאו דווקא הכי טוב. המחירים יכולים לנוע בין 1000-3000 שקלים.

ועוד על עיצוב העוגה

לכל כלה ולכל חתן יש את ההעדפות שלו בנוגע לחתונה. החל בהצעת הנישואין וכלה בבחירת הקייטרינג, העוגה ושאר ספקים. כאשר אתם מחליטים על העיצוב של עוגת חתונה אתם צריכים לשאול את עצמכם אך ורק מה אתם הייתם רוצים לקבל ולא מה נמצא עכשיו באופנה או מה מקובל לעשות בעוגות חתונה. כך תבטיחו כי העוגה תענה על הציפיות שלכם בצורה הטובה ביותר.

באיזה טעם העוגה צריכה להיות ומתי חותכים אותה?

בכל הקשור לעוגות חתונה, עולות לא מעט שאלות לוגיסטיות שאנו צריכים לשאול את עצמנו. אחת השאלות הראשונות שעולות היא באיזה טעם העוגה צריכה להיות? העוגה חייבת להיות טעימה, לא משנה איך עושים אותה, זו צריכה להיות התשובה שתוביל אתכם. אם העוגה לא תהיה טעימה אנו ניקלע לאכזבה גדולה. שאלה נוספת תהיה  איך מעבירים את עוגת החתונה לאולם (באמצעות משאית מיוחדת) ואיך חותכים את העוגה (באמצעות איש מקצוע מיוחד).

האם לקחת דוגמאות מעוגות חתונה של מפורסמים?

אין ספק כי הטרנד של עוגות חתונה גדולות הגיע מעולם המפורסמים בארץ ובעולם. כך ניתן לראות כי מייגן והארי לא התפשרו והחליטו כי גם בחתונה שלהם תהיה עוגה ענקית. גם בארץ ניתן לראות כי מפורסמים רבים השקיעו מאוד בעוגת החתונה ודי אם נזכיר את הסלבריטאית האחרונה שהתחתנה קורין גדעון אשר הקונדיטור הנוגע דודו אוטמזגין הכין לה עוגת חתונה מרשימה ביותר. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי עוגה זה ממש כמו תכשיט וכי אין בה נכון ולא נכון. אתם יכולים להחליט כי העוגה תהיה בהתאם לעוגות של מפורסמים ואתם יכולים להחליט כי היא תהיה שונה ומיוחדת מאוד.

האם יש דבר כזה עוגה מוגזמת?

כמו שאין דבר כזה הצעות נישואים מוגזמות כאין דבר כזה עוגת חתונה מוגזמת, יש אולי הערות מוגזמות מצד הסביבה. אם עדין לא גיליתם, בחיים שלנו אנו מקבלים באופן תדיר הערות וביקורת מהסביבה, אם מהקרובים אלינו ביותר אם מאנשים ממעגלים רחבים יותר. החוכמה היא לדעת להקשיב, לסנן ובסופו של דבר להיות נאמן לעצמך כי שם טמון האושר. לפתע נראה שעוגת החתונה היא מיקרוקוסמוס לחיים עצמם 🙂

חתונה יש פעם אחת בחיים (בשאיפה) אז לכו על מה שאתם אוהבים, הרשו לעצמכם להתפרע, ומי שיש לו מה לומר, לבריאות ושיתפנק בחתיכה נוספת.

לא לריב. זו עדין רק עוגה.

החלק של בחירת ספקים לחתונה פותח לעיתים צוהר לאי הסכמה ואף למחלוקות של ממש בין בני הזוג. עצה שלנו, בחרו את הקרבות שלכם בקפידה, האם באמת שווה לכם עכשיו להיכנס לאווירה נגטיבית באחת התקופות היפות בחייכם בגלל עוגה? כל זוג והשיקולים שלו בבחירת עוגת החתונה, השתדלו להתחשב אחד בשני ולהגיע לעמק השווה.

הכי חשוב תיהנו מהתהליך, מתי יצא לכם שוב לצאת לציד טעימות של עוגות בשכבות כמו באגדות.

כתיבת תגובה