אחרי החתונהמדריכיםשלב החתונה

זוגיות בחגים – איך לשרוד את החג

מהם שלושת הדברים שתמיד עולים בתקופה הזאת? תרגעו, זה לא רק אתם...כולנו שם.

עם פרוץ החגים, מערכות היחסים שלנו מתמודדות עם הרבה דילמות. אך מסתבר שיש שלושה דברים שכולנו, אבל כולנו, לא מצליחים להמנע מלהתמודד איתם כל שנה-

  1. אצל מי לעשות את החג
  2. איך להסתדר עם המשפחה שלו/ שלה
  3. כמה כסף להוציא על מתנות

 

אצל מי לעשות את החג?

אמנם בחג צריך לבחור צדדים, אבל אל תשכחו שאתם אלו שצריכים לעשות את ההחלטה הכי נכונה בשבילכם.

דבר ראשון, חשוב לא לשכוח לשים את מערכת היחסים שלכם במרכז, כי היא המשמעותית ביותר, וחשובה ביותר לתמיכה בכלל, ובתקופה הזאת בפרט.

 

מכיוון שכל שנה אנחנו מופתעים ששוב הגיע החג, ושוב צריך להחליט, וקשה לזכור אצל מי היינו קודם ואצל מי היינו אז, ולמה לא ולמה כן, הטיפ שלנו- תנסו כבר השנה לשבת ולהחליט מה לעשות שנה הבאה.

 

כן כן, תכנון מוקדם לא רק מונע הרבה בעיות ואי נעימויות, אלה גם מאפשר לכם להרגיע את אלו שאצלם לא הייתם השנה. בונוס נוסף להחלטה הזאת הוא היכולת למסמס את הלחץ שנה אחת קדימה בלי שום רגשות אשמה, ובשיתוף פעולה נהדר עם בן/ בת הזוג.

 

איך להסתדר עם המשפחה שלו/ שלה?

בלי להיות פסיכולוגים גדולים, פה ניתן להסיק שנקודת המוצא היא שכנראה שיש כבר בעיות או אי-הבנות, או סתם אנשים שלא מתחברים עד הסוף, אך אלו הן בעיות שאינן שאינן קשורות לחגים.

 

גם פה חשוב מאוד לשים את היחסים שלכם במרכז ולא לשכוח שאמנם כל אחד מכם הגיע מאיפשהו, אך מרגע שהחלטתם למסד את היחסים ולהיות יחד, התחלתם דרך משותפת, והמטרה של הדרך המשותפת הזו היא לשמור על מי שצועד בה.

נסו בכל כוחכם לא להפגע, לא להגן בחירוף נפש, ולא להציב כל מיני אולטימטומים שלא תוכלו לעמוד בהם על מנת לשכנע בכוח (או בקיצור, להכריח ) את בן/בת הזוג להנות או לא לחשוב על האתגרים המובנים בשהייה עם משפחתכם.

הבינו, הכילו, ואולי גם תוכלו למצוא יחד כמה דברים לצחוק עליהם, או במקרה הכי טוב, דברים שתחליטו שאצלכם בבית/ במשפחה החדשה שאתם מקימים, הדברים יהיו אחרת

 

כמה כסף להוציא על מתנות?

גם כאן, קשה לתת תשובה חד משמעית מה היא דרך הפעולה הנכונה ביותר, וכסף זה תמיד נושא רגיש, לא רק בחגים.

אך בואו ננסה גם פה למצוא פתרון שעובד, יותר מאשר את התשובה הנכונה.

 

בכל מערכת יחסים מביא כל אחד מהצדדים משהו אחר לתוך הדבר החדש הזה שנוצר שנקרא זוגיות.

יש אחד/ת שיותר טובים בבישול או ספורט, או אנגלית או כתיבה, בעוד השני/ה יותר טוב/ה בטכנולוגיה, או צרפתית, או עם חיות, או התעסקות עם משרדים ממשלתיים או בלמצוא דילים משוגעים.

 

זה כל היופי בזוגיות, המגוון והחיבור הם תבלין החיים.

 

ולכן, כדאי לכם להחליט יחד על תקציב לחגים, כי בסך הכל מדובר גם בכסף של שניכם וגם במתנה משניכם, ואז להפקיד בידי אחד מכם, הידוע בתור איש/ אשת הכספים, בתקופה זאת נקרא- "קונה המתנות", את האחריות איך לחלק את התקציב בין בני המשפחה.

בדרך זו גם יורד העול של קניית המתנות מצד אחד, וגם סך הכל הכסף שתוציאו יהיה מוסכם.

 

תחזיקו מעמד, זה עוד מעט נגמר, ואז מגיע עוד אחד…

כתיבת תגובה