מדריכיםשלב האירוסיןשלב החתונה

זוגיות בריאה- 3 טיפים מנצחים

איך לבנות זוגיות בריאה שעובדת

מערכת יחסים רומנטית בריאה ובטוחה יכולה לשמש מקור מתמשך של תמיכה ואושר בחיים. קשר זוגי טוב, בין אם הוא מוביל לאירוסין או חתונה, יכול לחזק את כל ההיבטים של הבריאות הכללית שלך, החל מהבריאות הגופנית והנפשית שלך דרך קישרי העבודה שלך ועד קשרים אחרים.

עם זאת, מערכת יחסים שאינה תומכת יכול להיות מעמסה רגשית עצומה. אהבה ויחסים דורשים עבודה, מחויבות ונכונות להסתגל ולהשתנות עם בן זוגך. בין אם אתם מחפשים לשמור על מערכת יחסים בריאה חזקה או לתקן מערכת יחסים הנמצאת בשלב מאתגר, טיפים אלה יכולים לעזור לכם לבנות זוגיות איכפתית ומתמשכת.

 

כיצד לחזק את הקשר שלך ולשמור על האהבה

עבור רוב האנשים, התאהבות נראה כמו משהו שפשוט…קורה. שמירה על "התאהבות" היא החלק הדורש מחויבות ועבודה, ולא תמיד תכשיט זוגיות יוצר "קיצור דרך".

עם זאת- זה שווה את המאמץ. על ידי נקיטת צעדים עכשיו כדי לשמר את האהבה הזאת ולהפיח חיים מחדש בחוויית התאהבות, אפשר לבנות מערכת יחסים משמעותית שנמשכת – אפילו לכל החיים.

 

טיפ ראשון:  בלו זמן איכות יחד

כשהתאהבתם, הבטתם והקשבתם זה זלו כל הזמן. אם תמשיכו להסתכל ולהקשיב באותן דרכים, אתם יכולים להמשיך ולחוות את חוויית האהבה לאורך זמן.  סביר להניח שיש לכם זיכרונות נעימים מהתקופה שבה רק היכרתם. הכל נראה חדש ומרגש, ואתם כנראה בילתם שעות בלשוחח או בלנסות דברים חדשים יחד.

עם זאת, ככל שהזמן עובר, דרישות העבודה, המשפחה, חובות אחרים, והצורך של כולנו שיהיה לנו קצת זמן לעצמנו יכולים להקשות על מציאת זמן להיות ביחד.
זוגות רבים מוצאים כי תיקשורת פנים אל פנים מוחלפת בהדרגה על ידי טקסטים מהירים, מיילים, ואימוג'ים.. בעוד תקשורת דיגיטלית היא דבר נהדר עבור מטרות מסוימות, אך היא לא משפיעה באופן חיובי על המוח ומערכת העצבים באותו אופן כמו תקשורת פנים אל פנים. רמזים רגשיים ששניכם צריכים על מנת להרגיש אהובים, יכולים להיות מועברים רק באופן אישי, ולכן לא משנה כמה החיים עסוקים, חשוב למצוא את הזמן ולהשקיע בליהיות יחד

 

לעשות דברים ביחד לטובת אחרים 

אחת הדרכים החזקות ביותר להישאר קרוב ומחובר היא להתמקד במשותף על משהו שאתם מחשיבים כערך משותף, מחוץ למערכת היחסים.

התנדבות למען מטרה, פרויקט או עבודה קהילתית שיש לה משמעות עבור שניכם, יכולה לשמור על מערכת יחסים חדשה ומעניינת. זה גם יכול לחשוף את שניכם לאנשים חדשים, לרעיונות חדשים, ולהציג בפניכם את ההזדמנות להתמודד עם אתגרים חדשים יחד, ולספק דרכים חדשות של אינטראקציה זה עם זה. רק תחשבו על שיתוף הפעולה שידרש מכן בתכנון חתונה…

בנוסף, לעשות דברים לטובת אחרים, עוזר להקל על מתח, חרדה, ודיכאון, וכמובן מספק הנאה עצומה. בני אדם מתוכנתים לעזור לאחרים. ככל שתעזורו יותר, כך תרגישו יותר מאושרים – כפרטים וכזוג.

 

טיפ 2:  שימרו על אינטימיות פיזית

מגע הוא חלק בסיסי של הקיום האנושי. מחקרים על תינוקות הראו את החשיבות של מגע גופני קבוע, חיבה להתפתחות המוח. היתרונות אינם מסתיימים בילדות. מגע וחיבה מגבירים את רמות האוקסיטוצין בגוף, הורמון המשפיע על התקשרות וחיבור.

בעוד יחסי מין הם לעתים קרובות אבן הפינה של מערכת יחסים זוגית מחייבת, אך זו לא חייבת להיות השיטה היחידה להגיע לאינטימיות פיזית. להחזיק ידיים, להתחבק, ולהתנשק חשובים לא פחות.

היו רגישים למה שבן/בת הזוג שלכם אוהבים. מגע לא רצוי או גישות לא הולמות יכול לגרום לאדם השני לתחושה מתוחה ולנסיגה, בדיוק מה שאתם לא רוצים שיקרה.

.

טיפ 3:  השארו מחוברים ע"י תקשורת בריאה

 

תקשורת טובה גם היא מרכיב בסיסי של מערכת יחסים בריאה. כאשר אנשים מפסיקים לתקשר היטב, הם מפסיקים להתייחס היטב, ומצבים של שינוי או מתח באמת יכולים להביא לנתק במקום לחיבור. כל עוד אתם מתקשרים, אתם יכולים לעבוד על מה שגורם לבעיה.

בנוסף, לפעמים מעבר שלב ביחסים- מזוגיות רצינית לאירוסין, לדוגמה, יכול להכניס לחץ מדומה לזוגיות.

תגיד לבן/ת הזוג שלך מה אתם צריכים- וותרו על הניחושים

זה לא תמיד קל לדבר על מה שאתם צריכים.

גם כאשר יש לך מושג מה חשוב לך במערכת יחסים, לדבר על זה יכול לגרום לך לתחושה של פגיעות, מבוכה, או אפילו בושה. אבל אם נסתכל על זה מנקודת המבט של הצד השני, לאפשר למישהו שאת/ה אוהב מקום של נוחות והבנה הוא תענוג, לא נטל. אז פשוט דברו על מה שאתם צריכים. וזכורו, כולם משתנים עם הזמן. מה שביקשתם מבן/ת הזוג לפםני חמש שנים עשוי להיות שונה ממה שאתם צריכים עכשיו.

שימו לב לרמזים הלא מילוליים של בן הזוג

כל כך הרבה מהתקשורת שלנו מועבר על ידי מה שאנחנו לא אומרים. רמזים לא מילוליים, הכוללים קשר עין, צליל של קול, יציבה ומחוות כמו רכינה קדימה, שילוב הידיים, או מגע יד של מישהו, מתקשר הרבה יותר ממילים. כדי שהיחסים יפעלו היטב, כל אחד מכם צריך להבין את הרמזים הלא מילוליים של עצמו, ואת שפת הגוף של הצד השני.

שימו לב גם שמה שאתם אומרים ומה שאתם "משדרים" הולמים. אם אתם אומרים "הכל בסדר" אבל השיניים חורקות ואין קשר עין, סביר והניח שלא "הכל בסדר"

כאשר אתם נתקלים ברמזים רגשיים חיוביים מהשותף שלך, אתם מרגישים בטוחים ומאושרים, וכאשר אתה שולח רמזים רגשיים חיוביים, בן/ת הזוג שלך מרגישים את אותו הדבר. כאשר אתה מפסיק להתעניין בעצמך או ברגשות של השותף שלך, היכולת שלך לתקשר תסבול, במיוחד בזמנים מלחיצים.

בדקו את ההנחות שלכם 

אם אתם מכירים אחד את השני במשך זמן רב, אתם יכול להניח כי לבן/ת הזוג יש מושג די מדוייק על מה אתם חושבים ומה אתם צריכים. עם זאת, בן הזוג שלך אינו קורא מחשבות. בעוד לבן הזוג שלך אולי יש רעיון או כיוון לגבי הצרכים שלך, זה הרבה יותר בריא להביע את הצרכים שלך ישירות, כדי למנוע בלבול. בן הזוג שלך עשוי לחוש משהו, אבל זה לא חייב להיות בדיוק להיות מה שאתה צריך. ההרגל להביע את הצרכים שלך עוזר לך לעבור מצבים זוגיים קשים, אשר אחרת עלולים להוביל לטינה גוברת, אי הבנה וכעס.

 

קראו עוד על טיפים נוספים לשמירה על הזוגיות:

למדו לתת ולקחת

היו מוכנים לעליות ומורדות

האם אתם צריכים עזרה בפתרון בעיות זוגיות?

 

כתיבת תגובה