אחרי החתונהכללישלב האירוסין

חופשה בהפרעה?

איך לשרוד את החופשה הזוגית הראשונה

החופשה המשותפת הראשונה עלולה ליצור מתחים בקשר הטרי ואף להזיק לו בצורה חמורה יותר. כדי להגדיל את הסיכוי שהקשר יחזיק מעמד גם לאחר שתחזרו, נסו לעקוב אחר כללי היסוד הבאים:
אם אתם מתכננים לצאת לחופשה עם בן הזוג הטרי, ראו זאת כהזדמנות מועילה לבחון את טיב הקשר – כאתגר בסגנון "המרוץ למיליון", שבמסגרתו תוכלו להעריך את הפוטנציאל העתידי שלכם כזוג. לחילופין, אפשר לנקוט בצעדים הבאים כדי להגדיל את הסיכוי שתעברו את החופשה מבלי לפגוע בקשר.

עשו קצת שיעורי בית

חופשה משותפת יכולה להיות הזדמנות טובה להכיר אחד את השני מקרוב. עם זאת, ייתכנו מצבים בהם החופשה האידיאלית של האחד נראית כמו "בטן גב" על חוף הים, בעוד שעבור השני, זמן האיכות האולטימטיבי הוא סיור בכבישים המרהיבים ביותר, סטייל dangerousRoads.org. אז לפני שאתם מציעים לצאת לבילוי משותף, רצוי שתבררו מראש איך בן זוגכם מעדיף לבלות את שעות הפנאי.

עצות מפי מומחים

על פי יועצת הזוגיות קייט מויל, החופשה הזוגית הראשונה עשויה לחשוף אג'נדות סותרות עוד לפני שבני הזוג הטריים הספיקו לצאת מהבית. היא מחזקת את דבריה עם דוגמא ל-2 סוגים שונים של אנשים: "יש את אלו שמעדיפים להגיע לשדה התעופה כמה שעות מראש ואת אלו שמעדיפים להגיע רגע לפני שהצ'ק-אין נסגר".
"לכן, אם ידוע לכם על הבדלים כאלו ביניכם לבין בני זוגכם, רצוי שתדברו על זה מראש ותגבשו ביחד תכנית פעולה כללית שתספק את הצרכים והרצונות של שני הצדדים".
אך הכתבת העצמאית פרננדדה פיין-בינדה מציינת דבר אחד שרצוי לעשות באופן עצמאי: "ארזו את מזוודותיכם לבד. הצד השני פשוט לא יבין"!

נהלו את ציפיותיכם

שרה שטיין לוברנו, המעבירה קורסים בזוגיות במסגרת ארגון School of Life, אומרת שאנשים לעתים מצפים רק לטוב כשהם נכנסים לקשר או יוצאים לחופשה. "אבל שום דבר בעולם לא יכול לעשות לכם רק טוב. הייתי ממליצה להנמיך קצת את רף הציפיות כשאתם חושבים על הדברים האלו".
על פי דבריה, פיתוח "סטואיות" מסוימת, לצד הכנה נפשית לתרחיש הגרוע ביותר (אנו מכנים זאת "מדיטציה מקדימה") עשויים לסייע לכם להתמודד עם מה שיקרה בפועל. "אם תצפו מראש לתקלות, זה יעזור לכם לכעוס פחות על בן זוגכם כשדבר מה אינו מתנהל כשורה".
טים דוולינג, כתב בעיתון הגארדיאן, מציג נקודת מבט קצת אחרת. "מה שהכי מטריד זוגות שיוצאים לחופשה המשותפת הראשונה היא שלא יישאר להם על מה לדבר אחרי 24 שעות ביחד. במובן זה, תקלות דווקא יכולות לבוא בסוג של גלגל הצלה".
החופשה הזוגית הראשונה שלו עם אשתו הייתה ירח הדבש. ("המחשבה הראשונה שלי הייתה: למה שלא אזמין עוד שישה או שבעה אנשים נוספים לחופשה?") במהלך החופשה נגמר להם הכסף, הם הלכו לאיבוד לעתים קרובות ועשו את "הטעות הגורלית של לשכור סירה עם שני משוטים במקום סירת מנוע". "כתוצאה מכך", הוא אומר, "תמיד היה לנו על מה לדבר".

חלקו ביניכם את מלאכת התכנון

בחרו את היעד ביחד. אתם יכולים גם להקל על עצמכם ולבחור מקום שאתם מרגישים שתוכלו להתנהל בו בביטחון. זאת אולי לא הזדמנות טובה לבחון את מידת השליטה בצרפתית שלמדתם בתיכון, אלא אם הייתם תלמידים שקדניים במיוחד. פאולין מורנינג, מנהלת אגף חווית לקוח בחברת תומאס קוק אנגליה מציעה לבחור יעד שאף אחד מכם עוד לא ביקר בו בעבר, ולגלות אותו ביחד. "סביר להניח שכדאי גם להימנע ממלונות או ערים שביקרתם בהם עם האקס. אתם לא רוצים לשמוע על כל הדברים שבן זוגכם עשה עם האקס שלו בפעם האחרונה שהוא היה שם".

גבשו את תכנית הטיול ביחד

גם את תכנית הטיול רצוי לגבש ביחד. אם רק אחד מכם ייקח פיקוד על התכנון, הדבר עלול לגרום לתחושת קיפוח, בין אם תכניותיכם יימצאו חן בעיני בני זוגכם (שייהנו מפרי עמלכם, מבלי שיתרמו למאמץ המשותף) ובין אם לא (ותהייה להם בעיה עם חצי היום ששריינתם לסיורים באצטדיונים אולימפיים נטושים).
חלקו ביניכם את מלאכת התכנון, תוך התחשבות בתחומי העניין והחוזקות של כל אחד. לדוגמא, יש לקחת בחשבון שאנשים מסוימים לא כל כך חזקים בפן הניהולי. וגם אל תנסו לדחוף יותר מדי דברים לתכנית הטיול. "אל תעמיסו יותר מדי על התכניות", כך אומרת ניקול מקפרליין, היוצאת לחופשות משותפות עם בעלה כבר יותר מ-20 שנה. היא מציעה לשבץ פעילות אחת האורכת לא יותר מ-3 שעות בכל יום, ולשמור את הזמן שנותר לבילויים ספונטניים.
זה גם אומר שלא מנסים להגיע להרבה מקומות שונים בטיול אחד ולא עוברים בין בתי מלון רבים. ג'ארד וולס (הנשוי מזה 15 שנה עם 2 ילדים) אף הוא תומך בהפשטת התכנית: "צרו לעצמכם את ההרפתקאות והבילויים, מבלי להסתמך על חבילות 'הכל כלול' מפטמות עם ערבי קריוקי… גם אלכוהול בשפע זה משהו שתמיד בא טוב".

עכשיו, אחרי שאתם מצוידים היטב בעצות וטיפים מועילים, נותר לנו רק לאחל חופשה מהנה. ומי יודע, אולי זו תחילתה של זוגיות מופלאה שתוביל לטבעת וחופה.

כתיבת תגובה