שלב האירוסין

כיצד אדע אם אנחנו נמצאים בקשר המוביל לחתונה?

האם יש דרך לדעת אם אנחנו בזוגיות טובה שתוביל לאירוסין ולחתונה?

מאז שאנחנו נולדים אנחנו מקבלים מסרים מכל עבר כי הדבר הכי חשוב בחיים זה חתונה ולא משנה אם אנחנו בנים או בנות. אמנם באירופה יש הרבה מאוד אנשים אשר מחליטים לוותר על חתונה ואפילו על זוגיות אך בישראל המסורתית יותר חתונה היא אבן יסוד בתרבות ובחברה. על כן ברור מדוע גם רבים שואלים כיצד אדע כי יש לי זוגיות אשר תוביל לחתונה? האם העובדה כי עברנו לגור ביחד משמעה כי הגיע הזמן להתחתן? וכיצד אדע כי בת או בן הזוג שלי הם האנשים איתם אני עתיד לבלות כל חיי? המשיכו לקרוא ואנו נעזור לכם לברר את כל המידע שאתם צריכים על השאלה כיצד לדעת באיזה סוג שקר אתם נמצאים.

מה שאתם צריכים לזכור זה כי בזוגיות אין חוקים

אם כן כאשר אנחנו מדברים על מערכת יחסים הדבר הכי חשוב שאנו יכולים להגיד לכם זה שאין חוקים. ישנם זוגות אשר מחליטים להתחתן אחרי שלושה חודשים וישנם גברים הנותנים טבעת אירוסין רק לאחר שבע שנים של זוגיות. עליכם להבין כי כל אדם הוא שונה ולכל אדם יש העדפות, תכונות, רגשות ומחשבות שונים ועל כן לא נוכל לתת לכם ספר לימוד אשר יגיד לכם בדיוק מתי להציע נישואין ומתי לא, אך מה שכן נוכל לעשות בהמשך המאמר זה לעזור לכם להבין מה אתם מרגישים ומה הצד השני מרגיש.

דברו על היחסים, דברו ושוב דברו

כאשר אנחנו מדברים על מחויבות לחתונה אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים לזכור כי יש שני צדדים למשוואה. יכול להיות שאתם מרגישים כבר בשלים בשביל חתונה והצד השני לא ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. אם תציעו הצעת נישואין כאשר הצד השני לא מוכן ולא משנה באיזה מקום רומנטי תעשו זאת וכמה גדולה תהיה טבעת היהלום מצפה לכם אכזבה מרה. בכדי להבטיח כי זה לא יקרה אנחנו מציעים לכם לדבר תמיד על הרגשות שלכם ושל הצד השני לקשר ולשמוע מהם בדיוק מה הם חושבים, כך תבטיחו כי תהיו מסונכרנים בקשר וזוהי נקודה שאתם חייבים לתת עליה את הדעת.

הקשיבו ללב שלכם

אנחנו חייבים לציין כי הדבר הכי חשוב בשאלה אם מי להתחתן ולמי להינשא היא האהבה. ענייני אהבה קשורים ללב ולא לראש. לכן אתם יכולים לעשות כמה טבלאות של בעד ונגד ולנתח את המצב בצורה שכלתנית ללא הרף אך עליכם לזכור כי מה שחשוב בסופו של דבר זה מה שאתם מרגישים. לכן אנחנו מציעים לכם להקשיב ללב שלכם ולהבין בדיוק מה הוא אומר לפני שאתם מקבלים החלטה כלשהי ולהתנתק משאלות כמו כמה תכשיטים אני מקבלת והאם הוא קונה לי טבעת יהלום גדולה או כמה מתנות קונה לי בת הזוג שלי מכיוון שהשאלות הללו פשוט פחות חשובות בטווח הארוך ולעתיד המשותף שלכם.

אל תשוו לקשרים קודמים שהיו לכם

דבר נוסף אשר יכול לפגוע בכם מאוד ולגרום לבעיות לכל זוג זה להתחיל ולהשוות את הקשר שבו אתם נמצאים לקשרים אחרים שבהם הייתם. ההשוואה הזאת היא הרת אסון והיא יכולה לגרום לכם לבעיות רציניות ביותר בקשר הנוכחי שלכם. קודם כל אתם צריכים להבין כי רוב בני האדם חושבים בצורה אופטימית על העבר ועל כן כאשר הם חושבים על מערכות יחסים ישנות הם רואים רק את הצדדים החיובים במערכות אלו ולא את השליליים ולא רק זאת אלא שאתם צריכים לזכור כי כל קשר עומד בפני עצמו ובעל מאפיינים שונים ומגוונים.

האם לקבל עצות לזוגיות מן הסביבה הקרובה?

אין ספק שכאשר אנחנו נמצאים בקשר אנחנו רוצים לחלוק את מה שאנחנו מרגישים עם החברים, החברות והמשפחה הקרובה. פעמים רבות נספר להם כל מה שקורה בקשר וזה בסדר גמור, אך מה שאנחנו לא צריכים להסכים לו זה התערבות של הסביבה הקרובה שלנו בקשר. זכרו כי מערכת יחסים מתנהלת בין שני אנשים והם יודעים הכי טוב מה מתאים להם, האם הגיע הזמן להתחתן ומה השלב הבא במערכת היחסים. אז נכון חברה קרובה יכולה להגיד לכם אילו תכשיטים לגבר שלכם כדאי לקנות אך היא לא צריכה להתערב בשאלה האם הגיע הזמן שלכם לגור ביחד או להתארס.

אל תשחקו משחקים

עצה מצוינת שאנו יכולים לתת לכם אשר תשפיע על כל שלב במערכת היחסים שלכם ואשר תבטיח שלום בית לשנים ארוכות היא לא לשחק משחקים עם בן או בת הזוג שלכם. עליכם להבין כי משחקים מכניסים מתח לקשר ופוגעים באהבה ועל כן יש להימנע מהם בכל צורה. כך לדוגמא מי שמנסה לגרום לבת הזוג שלו לקנא בו יכול לגרום למריבות קשות ועל כן לא כדאי ללכת בדרך זו. אם אתם מרגישים כי אתם נמצאים בקשר רציני זה הזמן להוריד את ההגנות ולתת לצד השני להיכנס ללב שלכם וברגע שתעשו זאת תהיו הרבה יותר שמחים, מאושרים והקשר שלכם יהיה הרבה יותר חזק וטוב.

חשבו האם אתם רוצים לבלות במערכת יחסים עם האדם השני גם בעוד עשרים ושלושים שנה

אם יש דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת כאשר אנחנו מדברים על השאלה האם להתחתן עם אדם מסוים היא העתיד של מערכת היחסים הזאת. לא אנחנו לא מדברים על השאלה כמה תכשיטים בן הזוג יקנה לכם בעתיד, אלא על השאלה כיצד בן הזוג יהיה עם הילדים שלנו, האם יהיה לנו כיף להזדקן אתו, האם יהיה לנו מעניין לנהל אתו שיחות אל תוך הלילה בעוד עשר שנים ועוד שלל של שאלות חשובות ביותר הקשורות לעתיד. לכן כאשר אתם עומדים לפני ההחלטה האם להתחתן עם אדם מסוים אתם צריכים לבחון לא רק את העבר וההווה אלא גם את העתיד ולשקול את הנושא הזה ברצינות.

לסיום, מהו הטיפ הכי טוב שאנחנו יכולים לתת לכם בנוגע לקשר רציני?

אם אתם נמצאים בקשר רציני ובין אם אתם עומדים לפני ההחלטה להתחתן או שאתם רוצים שבעתיד ההחלטה הזאת תהיה מונחת לפתחם אנחנו ממליצים לכם לשים דגש עצום על הנושא של אמון. אמון הוא אבן היסוד החשובה ביותר בכל קשר ואתם צריכים לתת את הדעת על כך. היו אמינים עם בן הזוג השני ואמרו לו תמיד אמת. באותה מידה עם בן או בת הזוג לא אמינים אתכם שקלו ברצינות האם אתם רוצים להיות אתם בקשר והאם יש עתיד לקשר זה. עליכם לזכור כי בן או בת הזוג שלכם צריכים להיות אנשים שאתם בוטחים בהם בעיניים עצומות והדרך לעשות זאת היא לפתח אמון מהיום הראשון במערכת היחסים.

כתיבת תגובה