איך בוחרים טבעתשלב האירוסין

כמה צריך להוציא על טבעת אירוסין?

מתכונן להציע ולא יודע כמה להשקיע?

כשאתה ניגש להחלטה על טבעת אירוסין, מקובל לומר שצריך להיות לך תקציב כלשהו לטובת העניין. אה, וגם מישהי להציע לה את הטבעת, אבל אנחנו מקווים שבנקודה הזאת כבר טיפלת. העניין הוא, שיש הרבה דעות ועצות ש"מסתובבות בשטח", בקשר למה הסכום שצריך להוציא על טבעת אירוסין והן נעות בין סכומים קטנים לאסטרונומיים, כך שהרבה חתנים בפוטנציה נשארים מבולבלים.

אם אתה מאלה שששים להוכיח את אהבתם הענקית בכל גיהוץ אשראי אפשרי, אז אתה מהחתנים שמוכנים לשפוך כאן שקים של כסף, ובבקשה, לך על זה. עשה זאת לשביעות רצונך ורצונה של אהובתך. רק שכדאי לזכור, שטבעת האירוסין היא רק הסעיף הראשון בתקציב מסועף ועתיר ענפים, שאתה צריך לבנות לקראת החתונה שלכם, ולכן אולי כדאי בכל זאת להישען על איזשהו תקציב מנחה, כדי לא להיסחף אי שם אל פשיטת הרגל.

אז כשזה מגיע לתקציב לטבעת אירוסין, מגוון האפשרויות הוא נרחב ואישי במהותו, כמעט כמו הטעם שבבחירת הטבעת עצמה. מן הסתם, גבולות התקציב צריכים להישען על מה שאתה יכול או לא יכול להרשות לעצמך, אבל בסופו של דבר ההחלטה היא שלך לגבי כמה ראוי בעיניך להקדיש למחווה הזאת. מאחר שככל הנראה זו הפעם הראשונה, שאתה מוציא הוצאה כזאת מחייבת (למטרה מחייבת לא פחות), רק טבעי שתרצה לגשש אחר גישות נפוצות לעניין. בגדול, יש שלוש אפשרויות מקובלות לתשובה לשאלה כמה להוציא על טבעת אירוסין:

 

 

גישת ה"חודשיים משכורת"

תקציב בגובה חודשיים משכורת שלך היה מזה זמן רב הקו המנחה המקובל לתקציב עבור טבעת אירוסין. יחד עם זאת, זה לא חייב להיות קו שכולם הולכים עליו. יעזור לדעת, שהרעיון הזה נהגה בראשונה על ידי חברת תכשיטים, ועד כמה שחברת התכשיטים בוודאי מעוניינת לראות אותך יוצא עם טבעת מרשימה ונוצצת שתרשים את הרעיה מיועדת, בואו לא נשכח שהמטרה שלה היא גם לעשות עסקים נפלאים. אז, אם אתה לא מרגיש שאתה על אותו תדר עם הגישה הזאת, דלג כאן למטה לגישה מספר 2.

טבעת יהלומים
קרדיט: רויאלטי

גישת המשמעות הרגשית

עוד סלוגן פרסומי שמשפיע על עניין רכישת טבעות אירוסין כבר עשורים הוא המשפט שאומר "יהלומים הם לנצח". במשמעות המילולית, נאמר שההבנה שהטבעת שאתה עומד לתת אכן תלווה את אהובתך לנצח ולתמיד ולכן שווה להשקיע בטבעת המושלמת.

אבל – במובן הסימבולי יותר, תכשיט שישכון על אצבעותיה של אהובתך משך זמן כל כך ארוך, אמור לשקף בעיקר את טיב הקשר שביניכם ואת טבעה של אהבתכם. ולכן, לפי הגישה הזאת, הטבעת שתקנה צריכה לשקף את ערכיה ואופיה אפילו של אשתך לעתיד, ואת הערכים של הקשר ביניכם.

גישת המצוינות החברתית

אם אהובתך היא נערה חומרנית בעולם חומרני (או אולי אתה), למה שלא תפנק אותה עם תג סגנוני שיעמיד אותה גבוה בסולם הסטייל שהחברות שלה מנהלות. ועד כמה שחפץ לא אמור להעיד על ערכו של אדם או בת אדם, בוא נודה שאם כל החברות שלך מסתובבות עם אצבעות שמנצנצות עם הדבר הנכון, להופיע פתאום עם טבעת פשוטה, ירגיש קצת כמו להגיע למסיבת תחפושות עם ג'ינס וטי שירט.

היזהר מגישת המצוינות החברתית, משתי סיבות עיקריות – אחת, היא עלולה לרושש אותך. אתה עלול למצוא את עצמך לוקח הלוואות, או גולש מעבר לתקרת האשראי שלך כדי לעמוד ביעד בלתי אפשרי, וכמו שאמרנו קודם, טבעת אירוסין היא רק תחילת הדרך. הסיבה השנייה היא, ובכן, שהדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר. אין צורך להתרשם לעומק ממה שאחרים רואים וקונים, אתה לא תמיד יודע מה המצב שלהם באמת וכיצד זה התאפשר להם.

עשיר באהבה, עני בשקלים – איך חוסכים לטבעת אירוסין

שקלים
קרדיט: Wikipedia

אם כל שלוש הגישות הותירו אותך במבוי סתום, יכול להיות שהתקציב שלך דל עד בלתי קיים כרגע. וזה עשוי, למרבה הצער, לעכב את התכניות שלך לקניית טבעת, אבל זה לא חייב לבטל אותן. הנה כמה עצות מעשיות, על איך לקושש כמה שיותר מזומנים כדי להגיע אל הטבעת הנכספת.

חיסכון אוטומטי מדי חודש

אם יש לך בעיה של כוח רצון ומשמעת כשזה מגיע להוצאות כספיות, שווה לעשות הוראת קבע שתפנה לחיסכון סכום מסוים כל חודש מיד אחרי כניסת המשכורת, כך שהוא לא יספיק להגיע לידיים שלך.

 

 

נשימה לפני רכישה

כשזה מגיע לדברים שהם לא ממש צרכים בסיסיים, עצור וקח לעצמך נשימה עמוקה לפני שאתה לוחץ על כפתור הרכישה באי-ביי, או מוסר את הכרטיס בחנות. יש הרבה דברים שאם "תשב" עליהם יום יומיים, אולי תגיע למסקנה שאתה יכול להסתדר בלי.

דמי כיס מזומנים

אם אתה נוטה לעשות רכישות בכרטיסי אשראי (הכי קל.. לא רואים את הכסף יוצא) כדאי לשקול לעבור לעבודה עם מזומנים. החלט על סכום מסוים שהוא התקציב השבועי שלך, ומצא את הדרך להסתדר אתו.

פתח קופת צדקה לעצמך!

זרוק לצנצנת בבית את כל העודף שאתה מקבל במטבעות לטובת תגבור במצלצלים לקניית הטבעת הנכספת.

זכור!

כל שקל שחסכת הוא עוד אבן על טבעת (או איך שלא תגדיר את זה). הרעיון הוא שתתחיל לגייס משאבים וכוחות ותעשה מה שצריך כדי להרוויח את הכסף שדרוש לך. אם העבודה שלך לא רווחית במיוחד, הוסף עבודות מהצד: למד שיעורים פרטיים, הוצא את הכלב של השכנים לטיולים. כל מה שאתה יכול לעשות לאורך תקופה מסוימת כדי להשיג את היעד.

למכור למכור למכור

יש לך חפצים שאתה לא צריך? ושאחרים אולי כן? קדימה, זה הזמן למיין את הבלגן בארונות ולפרסם הכל ביד 2 , או לעשות מכירת חצר באחת השבתות.

תתחיל ללכת לעבודה עם תיק אוכל

נפנף לשלום לבתי הקפה והמסעדות ליד המשרד, ותתחיל להביא איתך סנדוויץ' מושקע, או אפילו תתחיל לבשל (יכול להיות שזו הכנה טובה גם לחיי הנישואין).

למה לזרוק, אפשר לתקן

כשמשהו שיש לך מתקלקל, עצור לפני שאתה רץ אתו לפח האשפה הקרוב. לא כל דבר שמתקלקל חייבים להחליף בחדש. יש סנדלרים, יש שענים, יש טכנאי אלקטרוניקה מוכשרים. אל תרוץ לקנות חדש בזמן הקרוב.

שמע לוורן באפט

המיליארדר הידוע כנראה יודע דבר או שניים על חיסכון והוצאות כשהוא אומר "אל תחסוך מה שנשאר אחרי הבזבוזים, אלא בזבז מה שנשאר אחרי החסכונות". עצה ששווה את משקלה בזהב. או אולי ביהלום.

6 תגובות

 • יש כאן כמה רעינות טובים, לא ידעתי למשל על גישת החודשיים משכורת.. למרות שבעיניי, גם טבעת עדינה וצנועה יכולה להספיק.

 • טבעת אירוסין היא באמת באמת רק תחילת הדרך. חשוב לא לקפוץ מעל הפופיק.

   • הי ליאל,
    אתר "בואי נתחתן" אינו אתר הכירויות. אנחנו כן אתר שמנסה לספק לגולשים אינפורמציה חשובה בעולם הזוגיות, היחסים הרציניים, וטיפים שימושיים לחיים הזוגיים. מאחלים לך בהצלחה!

 • אני חושבת שהיום כשיש היצע כל כך רחב ואפשרויות מימון, הרבה יותר קל לקנות טבעת יהלום במגוון מחירים. כשאחי הציע, היה לו תקציב מתוכנן, אבל כשהיה ברויאלטי, הציעו לו טבעת הרבה יותר מרשימה, שדרשה תוספת לא כבדה, הוא הלך על זה, כי היו תשלומים נוחים, והוא יודע איך להפתיע היא היתה בהלם 🙂

 • שיפסיקו לבלבל לכם את המוח ולהדריך אותכם מה השוק רוצה. מה שאתה רוצה בטעם טוב ואין שום סיבה להיכנס ללחצים כספיים, לא הכול כסף וגם בת הזוג מבינה את זה אלא אם כן היא בראש של ,,שפוני,, שהוא כשלעצמו הרגל רע!!

כתיבת תגובה