מאמרים נבחריםמדריכיםשלב האירוסין

מה היא תעודה גמולוגית ולמה היא כל כך חשובה בבחירת טבעת יהלום

טבעת יהלום היא סוג של הצהרה- וודאו שלהצהרה שלכם יש תעודות

 

יהלומים נוצרו לפני מיליארדי שנים והם לא סתם נחשבים לנדירים ביותר. הסיבה המרכזית היא כי מעטים כל כך מסוגלים לשרוד את המסע הקשה מעומקו של כדור הארץ.

מהיהלומים שניכרים כיום, רק כ -50% נחשבים לאיכות גבוהה מספיק כדי להימכר בשוק היהלומים, ולכן נשאלת השאלה, איך אנחנו יכולים לוודא שהיהלום שרכשנו הוא באמת כזה ששווה את הכסף?

 

מה בודקים ביהלום?

אז בואו נעשה קצת סדר- אתם סוף סוף בשלב שאתם מחפשים טבעת יהלום לבחירת ליבכם, אבל לפני שאתם מתחילים את מסע הקניות שלכם חשוב להבין כמה דברים.

קודם כל, על פי הסטנדרט הגלובלי משווים בין יהלום אחד לאחר על ידי הצבע, החיתוך, הבהירות ומשקל הקארט שלו. יהלומים חסרי צבע הם יותר נדירים ואיכות החיתוך משפיעה משמעותית על הפצת האור של היהלום. הבהירות מעידה על היעדר פגמים שונים, זאת אומרת עד כמה האבן צלולה, ומשקל הקארט משפיע כמובן על הגודל הממשי של היהלום.

כדאי להחליט אילו פרמטרים חשובים לכם, ועל אילו אפשר להתפשר, צריך כמובן להביא בחשבון את  התקציב שלכם. הבנה של ארבעת הפרמטרים הללו תגרום לכם להרגיש יותר בטוחים כשתבקרו בחנויות תכשיטים.

 

 

 

החלק הבא בבחירת טבעת יהלום, הוא כמובן- הטבעת.

 

חשוב לבחור טבעת על פי הסגנון של בת זוגתכם ולא על פי הסגנון שלכם. הטבעת מיועדת לענידה יומיומית ובמשך שנים רבות (בהנחה שתשדרגו אותה בשלב כלשהו, ראה ערך דיוויד בקהאם…) ולכן אתם צריכים להניח את הטעם האישי שלכם בצד ולהתמקד במה שישמח את כלתכם לעתיד. שימו לב אילו תכשיטים היא עונדת ביום יום, הסגנון שלהם, הגודל שלהם וסוג המתכת. האם היא מעדיפה כסף או זהב? האם היא מעדיפה טבעות דקות ועדינות או טבעות עם נוכחות גדולה? תנסו להבין אם היא מעדיפה סגנון קלאסי, מודרני או שהיא אוהבת תכשיטי וינטג'.

 

 

תעודה גמולוגית

 

אחרי שאתם כבר מתמצאים ביהלומים יותר, ויודעים איזה סוג טבעת אתם מחפשים, גם מבחינת סגנון וגם מבחינת צורת היהלום, חשוב לבחור מקום אמין לקנות ממנו את הטבעת. בנוסף, צריך לבדוק שהמקום מספק תעודה גמולוגית כיוון שתעודה זו מונעת מכירת יהלום עם תכונות ירודות במסווה של יהלום איכותי.

 

 

על פיה תוכלו לדעת האם היהלום טופל על מנת לשפר את צבעו או הבהירות שלו. הערכה גמולוגית או תעודה גמולוגית של גוף מוכר יספקו לכם מידע על ערך היהלום לפי מחירון יהלומים עדכני ולפי תכונותיו האמיתיות. אם התעודה שמספקים לכם אינה של אחת המעבדות המוכרות, עליכם לפנות לרשויות הבורסה ליהלומים המנהלות רישום של מעבדות וגמולוגים מוכרים.

 

תעודה גמולוגית חשובה לא רק כדי להימנע מקניית ״חתול בשק״ אלא היא גם מהווה יתרון במידה ותרצו למכור את היהלום או תכשיט היהלומים שברשותכם.

תעודה גמולוגית מעלה את ערך היהלום, ומונעת מכם לקבל הצעות לא הוגנות לקנייה. היא מבטיחה שתקבלו ערך ראוי עבור התכשיט שאתם מוכרים ובנוסף מגינה עליכם מפני הערכות מוגזמות של חברות הביטוח. אם תתנו לשמאי להעריך תכשיט ללא תעודה גמולוגית, קיימת האפשרות שהוא ינפח את את השווי שלו כך שהפוליסה תהיה יותר יקרה. בקצרה, כל מי שמוכרים, קונים או אוספים את היהלומים הכי חשובים בעולם מסתמכים על תעודה גמולוגית של ה- GIA.

 

גם בין התעודות הגמולוגיות כמו בין היהלומים ישנם הבדלים המשפיעים על המחיר.

מכירה של יהלום עם תעודה גמולוגית ישראלית לעומת עם תעודה של ה- GIA, מורידה את ערכו בחצי.

GIA הינו המכון הגמולוגי האמריקאי המוביל בעולם והמקובל במסחר בכל הבורסות. כל התעודות האחרות משדרגות בדרך כלל את הצבעים והניקיונות של היהלומים ולכן הן כמעט ולא נסחרות בבורסות. במידה וכן, ערכן יכול להיות נמוך ב- 30 עד 70 אחוז מערכה של תעודה של ה- GIA.

 

אז עכשיו שאתם מצויידים בידע מעמיק יותר לגבי יהלומים, ומבינים את המשמעות של תעודה גמולוגית ליהלום שאתן עומדים לרכוש, אנחנו בטוחים שתעשו את ההחלטה הנכונה, כמו שעשיתם כשהגיע הרגע להציע לה נישואין.

כתיבת תגובה