שלב החתונה

מה צריך לארגן כשמארגנים חתונה

מי שהיה פעם בחתונה אמיתית (לא כזאת שבסרטים)  בארצות הברית, במזרח, באירופה או באוסטרליה לא יכול שלא לראות כי מדובר באירוע שונה לחלוטין ממה שנהוג בישראל. בישראל החתונות הן הרבה יותר גדולות, מושקעות ויפות וכל זוג רוצה להבטיח כי החתונה שלו תהיה היפה ביותר והמרשימה ביותר שיש. למי שעוד לא יודע-  ארגון חתונה זו אחת המשימות המורכבות ביותר שיש ועל כן חשבנו כי יהיה זה נכון לרכז בפניכם את המידע על ארגון חתונות וזאת כדי שגם אתם תוכלו לערוך את החתונה המושלמת והמיוחדת שלכם, בלי לשכוח אף פרט.

 

דבר ראשון- האם לבחור חתונה אזרחית או חתונה דתית?

לפני שאנחנו בכלל מתחילים עם תכנון החתונה, צריך להחליט באיזה סוג טקס מדובר. האם להתחתן בטקס יהודי או לעשות חתונה אזרחית. עלינו לזכור כי גם אם אנחנו בוחרים להתחתן בטקס יהודי אנחנו יכולים לפנות אל רב רפורמי או לעשות טקס אורתודוקסי באמצעות הרבנות. פניה אל רבנות בשביל רבים היא סדין אדום וכדאי לכם לדבר על הנושאים הללו ביניכם ולסכם מה תעדיפו ואיזה חתונה תערכו. ברגע שהדברים יהיו על השולחן תוכלו להגיע לעמק השווה ולבחור טקס אשר יהיה מקובל הן על החתן והן על הכלה.

חייבים לדבר על כסף- כמה כל זה יעלה?

כאשר אנחנו מדברים על ארגון חתונה אנחנו צריכים לזכור כי לכל אחד מבי  הזוג יש את ההעדפות שלו את הרצונות שלו ויש להתחשב בכך. יש זוג המעדיף חתונה בחו"ל, יש זוג המעדיף חתונה בים ויש זוג אשר יעדיף בכלל חתונה עם אוכל ביתי. אך מה שניתן לומר בפה מלא הוא כי כל הזוגות הללו יצטרכו לקחת בחשבון כמה כסף יש להם להשקיע בחתונה. אנחנו לא אומרים לכם לקחת הלוואה ענקית בשביל החתונה, ולכן אתם רוצים להתחתן מבלי לפשוט את הרגל אתם חייבים להבין מה התקציב שלכם, כמה כל הורה נותן לכם ( אם בכלל), כמה אתם יכולים להשקיע בחתונה וכמה כסף אתם משערים שתקבלו במתנות מהאורחים- כדאי להיעזר בדבר קטן הנקרא מחשבון חתונה.

החליטו האם לערוך חתונה קטנה או גדולה

נקודה נוספת שמחוברת ישירות לשאלת התקציב, היא כאשר אנחנו מדברים על חתונה- איזה גודל חתונה לערוך? כאן המקום לציין כי כל זוג רשאי להחזיק בדעה משלו ואין פה טוב או רע. יש כאלו אשר יעדיפו חתונה גדולה בעוד אחרים יבחרו חתונה יותר קטנה. יש לציין כי חתונה גדולה תעלה הרבה יותר אך מנגד בחתונה גדולה נקבל הרבה יותר מתנות ואין דבר יותר כיפי מאשר מתנת חתונה. לכן אין להתפלא כי כלה וחתן יעדיפו פעמים רבות חתונה גדולה. עלינו לזכור עם זאת כי פעמים רבות האווירה בחתונה קטנה היא הרבה יותר אינטימית ומשפחתית ועל כן יש דווקא זוגות המעדיפים חתונה כזו..

מקום האירוע – כי זה בתכלס מה שמשפיע על החתונה

עד עכשיו דיברנו על הדברים שמגדירים "מה יהיה". עכשיו אתם חייבים לחשוב על דברים מוחשיים יותר כאשר בין היתר אתם צריכים לחשוב על "איפה יהיה". עליכם להבין כי ככל שהמקום יהיה יותר יפה, יותר מרשים ויותר מיוחד כך האירוע שלכם יהיה יותר משהו שאתם רוצים שהוא יהיה.  חתונה מושפעת במידה עצומה מן המקום שבו היא נערכת ועל כך יש לתת את הדעת. שימו לב פעמים רבות בעת הבחירה של מקום האירוע אתם יכולים להיקלע לריבים, מה שעלול לקלקל את החוויה שך תכנון החתונה. זוגיות היא דבר חשוב ביותר ועל כן אל תתנו לה להיפגע מן הבחירה במקום האירוע.

איך אפשר לדבר על ארגון חתונה מבלי להזכיר אוכל

אם אתם רוצים לערוך את החתונה הטובה ביותר אתם צריכים לחשוב על האורחים שלכם. עליכם להבין כי האורחים קובעים איזה אווירה תהיה בחתונה ועל כן אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להבטיח כי הם יהיו מרוצים בחתונה. על כן אל תסתכלו רק איזה מתנה לחתונה כל אורח מביא אלא גם שאלו את עצמכם כיצד נבטיח כי הם יהיו מאושרים. ניתן לומר כי הדבר אשר הכי מעניין את האורחים שלכם זה האוכל בחתונה. לכן אם אתם רוצים חתונה מושלמת עם אווירה מושלמת מומלץ לכם להשקיע מאוד באוכל שיהיה באירוע.

שירי חתונה – כי המוזיקה עושה את האירוע

אם יש דבר מדכא זה ללכת אל חתונה שאף אחד לא רוקד בה. גם חתונה ממבט ראשון לא תתרומם אם אין בה רחבה פעילה אשר כולם רוקדים בה. עליכם להבין כי הדרך להבטיח כי הרחבה תהיה כל הזמן מלאה היא להשקיע במספר דברים. בין היתר אתם צריכים להביא את הדי ג'י הטוב ביותר, להבטיח כי המוזיקה בחתונה תהיה עכשווית וכי הדי ג'י ידע לקרוא את הקהל שלכם בצורה הטובה ביותר שיש. לכן אם אתם מתחתנים חשבו היטב על השאלה איזה מוזיקה תהיה באירוע והקדישו לכך שעות רבות וזאת בכדי להבטיח את המסיבה שאתם רוצים שתהיה, מה שיעלה את החתונה שלכם אל גבהים חדשים.

האם לפנות אל מעצבת חתונות?

יש דבר משמעותי ביותר נוסף בחתונה וזוהי השאלה כיצד היא מעוצבת. עיצוב חתונות הוא מקצוע של ממש וניתן לומר, עם יד על הלב, כי רובנו  לא יכולים לעצב את האולם או הגן שבו נתחתן בצורה מקצועית וטובה. לכן ההמלצה שלנו היא שאם התקציב שלכם מאפשר לכם זאת לפנות אל מעצב/ת חתונות וכך לערוך את החתונה המרשימה והיפה ביותר שיש. אם תעשו זאת תוכלו להבטיח כי החתונה שלכם תהיה בלתי נשכחת ואין ספק כי זה כל מה שזוג רוצה להשיג בעת החתונה שלו..

שימו לב לשאר הספקים בחתונה- מהקטן לגדול

כאשר אנחנו מדברים על חתונה ועל ארגון חתונה אנחנו חייבים לזכור כי יש השפעה אדירה גם לשאר הספקים של החתונה כמו מעצבת שמלות הכלה, צלם החתונות, המעצב אשר מעצב את הטבעות כמו טבעת אירוסין או טבעת יהלומים של הכלה, הספר או הספרית אשר אחראים על תסרוקות כלה המאפרת ועוד. בשביל להבטיח חתונה מושלמת אתם צריכים לחשוב על הפרטים הקטנים ביותר מהנושא של נעלי כלה ועד השאלה אילו תכשיטים הכלה תענוד.

אל תחתנו מבלי לחשוב על הסכם ממון

השאלה האם לערוך הסכם ממון לפני החתונה, לא נעימה כמו האם לכתוב ברכת כלה, או איזה זר כלה לבחור, אבל.. אם יש לכם רכוש שאתם מביאים לזוגיות הדרך היחידה להבטיח כי לא תאבדו אותו במקרה של גירושין זה לחתום על הסכם ממון. אף אחד לא רוצה לחשוב על מה יכול להתקלקל ביחסים דווקא בדרך למיסודם, אבל כנות, תקשורת ושקיפות יועילו לכם לאין שיעור ביחסים, ולכן מוטב לטפל בנושאים הפחות נעימים ביחד.

לסיכום, חתונה זה הרבה עבודה, אבל כמו כל עבודה שיוצאת מתוך מקום של אהבה, זו עבודה ששכרה בצידה. זוגיות טובה צומחת מעמידה משותפת באתגרים גדולים ביחד.

שיהיה במזל!

כתיבת תגובה