מדריכיםשלב האירוסיןשלב החתונה

שמירה על זוגיות בריאה- לפני ואחרי החתונה

כלים אמיתיים לשמירה על זוגיות בריאה

לאלו מאיתנו הנמצאים בזוגיות מחייבת וארוכה, יש לפעמים רגעי משבר וקושי שאנחנו לא תמיד יודעים איך להתמודד איתם.

מתנות שונות, תכשיטים, וטבעות אירוסין עם או בלי יהלום, יכולות להיות מתנות מעולות ומוערכות, אך אינן פתרון במקרה בו אנחנו מתמודדים עם בעייה אמיתית בזוגיות.

על מנת להבין את בן או בת הזוג יותר טוב, דרושים לנו זמן איכות יחד, תקשורת בריאה ומכנה משותף, אך בנוסף לאלו, יש עוד מספר כלים שכדאי להבין ולהפנים את חשיבותם.

לימדו לתת ולקבל 

אם אתם מצפים לקבל את מה שאתם רוצים במערכת היחסים שלכם ב- 100% מהזמן , אתם מכינים את עצמכם לאכזבה.  יחסים בריאים בנויים על פשרה. עם זאת, זה דורש הרבה עבודה משני הצדדים כדי לוודא שיש נתינה ולקיחה בקצב סביר.

הכירו את מה חשוב לבן/ת הזוג שלך
הידיעה מה באמת חשוב לבן הזוג שלך היא מרכיב חשובה ביותר בתהליך בניית רצון טוב ואווירה של פשרה. מצד שני, זה גם חשוב עבור בן/ת שלך לזהות את הרצונות שלך ולהגדיר אותם בבירור. כל הזמן לתת לאחרים על חשבון הצרכים שלך, עלול לגרום לטינה וכעס. הגדירו לעצמכם ולבני הזוג את מקומכם ביחסים.


אל תהפכו "ניצחון" למטרה

אם אתם פונים לבן/ת הזוג שלך בגישה כי הדברים צריכים להיות בדרך שלך וזהו, זה יהיה קשה מאוד להגיע לפשרה.

לפעמים גישה זו נובעת ממצב בו הצרכים שלך לא נענו בגיל צעיר, או שזה יכול להיות תוצר של שנים של טינה שנצברו במערכת היחסים, עד שהגעתם לנקודת רתיחה. זה בסדר יש לכם דעות נחרצות לגבי דברים מסוימים, אבל בזוגיות שני הצדדי צריכים להישמע. יש סיכוי יותר גבוהה לקבל מענה על הצרכים שלם אם תדעו לכבד גם את דעתם וצרכיהם של בני / בנות הזוג שלכם, ולהגיע לפשרה כשמתאפשר.

למדו איך לפתור סכסוך בכבוד

סכסוך הוא בלתי נמנע בכל מערכת יחסים, אבל כדי לשמור על מערכת יחסים חזקה, שני אנשים צריכים להרגיש שיש להם קול במערכת היחסים, ושקולם נשמע. המטרה היא לא לנצח בויכוח, אלא לפתור את הסכסוך בכבוד ובאהבה.

הלחמו בהגינות

אל תתקפו ישירות, אלא השתמש בניסוחים המתחילים ב-"אני מרגיש/ חושב/ רוצה" כדי לתקשר את רגשותיכם.
אל תגררו טיעונים ישנים וריבים ישנים אל תוך הסכסוך העכשיוי, אם אין קשר בין השניים.
שימרו את השיח ממוקד במה שאתם מנסים לטפל בו כרגע, והכי חשוב, תמיד לכבד את האדם האחר.

 

היו מוכנים לעליות ומורדות ביחסים

חשוב להכיר בכך שיש עליות ומורדות בכל מערכת יחסים. לא תמיד תהיה באותו מקום. לפעמים אחד מבני הזוג עלול להיאבק בסוגיה שמלחיצה אותם, כמו מותו של קרוב משפחה.

אירועים אחרים, כמו אובדן עבודה או בעיות בריאותיות חמורות, יכולים להשפיע על שני השותפים ולהקשות על הקשר זה עם זה. ייתכן גם שיש לכם גישות שונות לגבי ניהול כספים או גידול ילדים. אנשים שונים מתמודדים עם לחץ שונה, ואי הבנה יכולה להפוך במהירות לתסכול וכעס.


איך לצלוח את מהמורות החיים

 

אל תוציא את הבעיות שלך על בן/ת הזוג

לחצים יומיומיים יכולים לגרום לנו להיות קצרי מזג. אם אתה מתמודד עם הרבה מתח, זה אולי נראה קל יותר לפרוק את הלחץ הזה עם בת הזוג שלך, ואפילו לפעמים להוציא את זה עליהם. לריב בצורה כזו עשויה בתחילה להרגיש כמו שחרור, אבל עם הזמן היא תרעיל את היחסים שלכם. מצאו דרכים אחרות לפרוק את הכעס ואת התסכול.

יש בעיות שיותר גדולות משניכם

ניסיון לכפות פתרון יכול לגרום לבעיות רבות עוד יותר. כל בנאדם ניגש לפתרון בעיות בדרכו שלו. זכרו שאתם צוות. ההתקדמות בתור צוות / זוג, יכולה לעזור לכם מאוד לעבור את הרגעים הקשים ביותר בצורה הטובה ביותר.

היו פתוחים לשינוי

שינוי הוא בלתי נמנע בחיים, והוא יקרה גם אם תזרמו איתו וגם אם תלחמו בו.  גמישות היא חיונית כדי להתאים את את עצמנו לשינוי, גם במערכת יחסים. השמישות תעזור לכם לגדול יחד כזוג.

 

אז אם אתם נתקלים בבעיות חדשות בזוגיות, או חושבים שאתם מתמודדים עם דברים שאף אחד אחר לו, דעו שיש ממי לבקש ייעוץ בפתרון הבעיות, אך מעבר לכך- כולנו חווים ועוברים את אותם האתגרים בזוגיות, השאלה היא איך אנחנו יוצאים מהצד השני.

 

 

מעוניינים לדעת למי לפנות כדי לקבל תמיכה לפתרון בעיות בזוגיות?

 

כתיבת תגובה