שלב האירוסין

10 הדיברות של הצעות נישואין

10 הדיברות של הצעות נישואין: עשה ואל תעשה

אף גבר לא רוצה לראות את האכזבה על פניה של אהובתו, כשהיא מבינה שהרגע שאמור היה להיות המרגש בחייה, לא ממש עמד בציפיות. בגדול אמנם אין דרך לא נכונה להציע נישואין, אבל בהתחשב בעובדה שמדובר באחד האירועים החשובים ביותר בחייכם, ישנם כמה כללים שיכולים להבטיח שהחוויה הזו תהייה כזו שתרצו לזכור.

10 הדיברות של הצעות נישואין

תבדוק את השטח

החלטת שאתה מוכן ורוצה להתחתן איתה? תבדוק אם שניכם משדרים על אותו הגל. חשוב שתדע מבעוד מועד, אם חתונה זה צעד רצוי גם מבחינתה בשלב הזה של הקשר שלכם ושיש הסכמה ביניכם על הנושאים החשובים הקשורים להקמת משפחה וחיים משותפים.

חשוב מאוד לא להציע נישואין בשלב מוקדם מדי של הקשר, גם אם אתה בטוח שהתשובה שתקבל תהייה חיובית. זו לא חוכמה להציע נישואין כשאתה מוצף באנדורפינים, תמיד כדאי לחכות עד שתהייה מוכן להצעה מפוכחת המבוססת על זוגיות חזקה שחוותה ושרדה משברים.

תפתיע אותה

אפילו אם שוחחתם כבר על הנושא והיא יודעת שחתונה כתובה אצלכם בכוכבים, אופן ההצעה והתזמון יכולים להוות הפתעה מיוחדת ומרגשת מספיק. הסוד הוא לשדר עסקים כרגיל ולא לשתף יותר מדי אנשים בתוכניות שלך. שים לב שהמטרה היא להפתיע אותה ולא לזעזע. הגבול בין השניים יכול להיות מאוד דק לפעמים, רק תשתדל שהדמעות שיזלגו מעיניה יהיו של אושר.

תכנן מראש

בכל מה שנוגע להצעות נישואין אין שום מקום לספונטניות. מיסוד הקשר הוא החלטה משמעותית שנשקלה בכובד ראש וכך אתה צריך לנהוג גם עם ההצעה עצמה. אל תנסה לחקות טרנדים עכשוויים, תחשוב על חוויה בעלת משמעות מיוחדת עבורכם. תבחר מקום וזמן שיש לו ערך סנטימנטלי ואל תשכח לומר לה בדיוק עד כמה היא חשובה לך, לפני שאתה שואל את השאלה הגורלית.

גלה גמישות – במציאות הרבה פעמים דברים לא מתנהלים כמתוכנן, קח הכל בקלות. בכל אופן תמיד כדאי להכין תוכנית מגירה, למקרה שמשהו משתבש עם התוכנית המקורית.

יהלומים הם לנצח

10 הדיברות של הצעות נישואין - יהלום

בחירת הטבעת היא החשובה ביותר בהצעת הנישואין, שכן אהובתך יודעת שאם היא תגיד "כן", היא למעשה מתחייבת לענוד את הטבעת שאתה מציע לה על אצבעה כל ימי חייה.

לפי המסורת מקובל שהגבר קונה טבעת אירוסין שמחירה 2-3 משכורות. עם זאת, אין שום בעיה להשתחרר מתכתיבים חברתיים וללכת על טבעת צנועה יותר, כל עוד הבחירה עולה בקנה אחד עם טעמה האישי של בת הזוג. רק תזכור! שווה להשקיע בטבעת כזו, כי גם אם ההצעה לא תהיה מושלמת, עדיין יהיה מאוד קשה לסרב לה.

אם כבר היו לכם שיחות על חתונה, אז סביר להניח שהיא שיתפה מישהו מהסובבים אותה בסוג הטבעת שהיא רוצה. תנסה לגשש אחר כל בדל מידע מבלי להסגיר יותר מדי מהתוכנית האומנותית, אחרת אתה מסתכן בפגיעה באלמנט ההפתעה. אל תשכח לברר באותה הזדמנות את מידת הטבעת שלה, הרי אתה רוצה שבסוף אותו הערב הטבעת תישאר על האצבע שלה ולא תחזור לקופסה. הדרך הכי קלה היא לקחת טבעת שהיא לא לובשת כרגע כשאתה הולך לחנות\צורף.

צא מהסרט

כולנו גדלנו על סרטים אמריקאים, עמוסים מחוות רומנטיות נדושות ומשום מה מרגישים את הצורך לשחזר אותן כשמגיע הרגע שלנו. ובכן, האמת היא שאולי זה מצטלם טוב (כשאת יודעת מה את מחפשת), אבל במציאות אף אחת לא רוצה באמת לגלות שטבעת האירוסין שלה הייתה חבויה בתוך הקינוח שהיא אוכלת ובטח לא בזמן שהיא מחליקה לה במורד הגרון. אם אתה לא רוצה שהערב יסתיים בביקור בבית החולים, אנא שמור את הטבעת בתוך הקופסה, יש סיבה טובה לכך שהן מגיעות בהן.

הכר את עצמך

בשנים האחרונות מתקיימת מעין תחרות סמויה בין גברים, על הצעת הנישואין המקורית והמושקעת ביותר. הרשתות החבריות אמנם רוויות צילומי הפקות ענק שלא היו מביישות במאי הוליוודי, אך לצידן לא פחות ביצועים כושלים של רעיונות גדולים שמתחרים על התואר "פאדיחת השנה". כמובן שאין בכתוב כדי לעודד אותך לבחור בקלישאה מאוסה, אבל גם הצעת נישואין שאפתנית מדי לא תוביל אותך לשום מקום. סביר להניח שאהובתך תעריך מחווה בעלת משמעות עבורכם, יותר מכל ניסיון שלך להתעלות על סרטוני הפלאש מוב ביוטיוב.

הכר את בת הזוג שלך

הצעת הנישואין צריכה להיות כזו שמתיישבת עם אופייה של בת הזוג. אל תשלוף את הטבעת במקום ציבורי הומה אדם אם אתה יודע שזה יגרום לה למבוכה, לא כולן אוהבות להיות באור הזרקורים. לחלופין אם מדובר בבחורה מוחצנת שאוהבת את תשומת הלב, חבל לבחור במקום שקט ואינטימי בו איש לא יוכל להעריך את ההצגה.

לא לפני ההורים

גם אם אתה בטוח שהיא תגיד "כן", המעמד עצמו מלחיץ מאוד. כמובן שמידת הלחץ עולה עוד יותר כאשר עומדים מול קהל, במיוחד כשמדובר בבני משפחה. סביר להניח שיהיה לך קל יותר יהיה להציע נישואין אל מול זרים גמורים, מלהציע מול ההורים שלך או שלה.

תכרע ברך

10 הדיברות של הצעות נישואין - כורע ברך להציע נישואין

זו דווקא קלישאה ששווה לאמץ. הפעולה הזו לא דורשת ממך שום מאמץ, אבל הרושם שהיא יוצרת הוא הגדול ביותר. זה מעיד על ההערכה שאתה רוכש לה ומעצים את חשיבות המעמד.   

בשעה טובה

היא אמרה "כן" וענדת לה את הטבעת על האצבע? שים לב שאתם משתפים את ההורים שלכם בהודעה המשמחת, לפני שאתם מעלים תמונות אוהבות לרשתות החברתיות. גם בשעה כזו של התרוממות נפש, בה אתם רוצים לחלוק את אהבתכם עם העולם כולו, זכרו את אלה שהביאו אתכם לפה.

בהצלחה!

3 תגובות

כתיבת תגובה