מדריכיםשלב האירוסין

3 דרכים איך להסתדר עם אמא של החבר שלך

אמא של החבר שלך היא האישה השנייה הכי משמעותית בחיים שלו. איך לגרום לזה לעבוד איתה?

מערכות יחסים מגיעות ארוזות מראש עם התחייבויות שונות מעבר לאהבה ולטיפול בבן / בת הזוג. עליכם ללמוד גם להסתדר עם הוריו או הוריה. במיוחד אם מדובר במערכת יחסים רצינית שנראה שתוביל לאירוסין ונישואים.

יכול להיות שאת ואמא של החבר שלך התחלתם את היחסים ברגל שמאל, ואת נואשת לעשות רושם טוב יותר. לחלופין, את יכולה להיות לחוצה מפגישה ממשמשת ובאה איתה. לא משנה מה הסיבה, על ידי הפגנת כבוד, בניית קשר יסודי וניהול סכסוך כראוי, שתיכן תלמדו להסתדר אחת עם השנייה מהר מאוד.

 

אז תכל'ס, מה כדאי לעשות כדי להתחיל את היחסים בצורה הטובה ביותר?


הפגיני כבוד

 

פני אליה בצורה מקובלת ומכבדת.

יש אמהות שהן בסדר גמור עם הרעיון שתיקראי להן בשמות חיבה משפחתייים. יש אמהות שלא.

גלי את העדפתה של אמא של החבר שלך והקפידי על כך. 

את עלולה להעביר את המסר הלא נכון אם תקראי לה "תמי'לה" לדוגמה, כששמה "תמר", והיא מעדיפה שתיקראי לה "תמר".

 

התלבשי כראוי. מה שאת לובשת לא אמור להיות חשוב, אך למרבה הצער זה כן. 

אם אמא של החבר שלך ממש שמרנית, את עלולה לפגוע בה על ידי לבישת בגדים או חולצות חושפניות עם תמונות או מילים בוטות. את לא צריכה לצאת ולקנות מלתחה חדשה, אבל מומלץ ללבוש משהו יחסית יותר צנוע כשאת נפגשת איתה – לפחות עד שתכירו יותר טוב.

להתלבש כראוי סביב הוריו של החבר שלך הוא סימן של כבוד. אם אינך בטוחה מה מתאים, שאלי אותו.

התנהגי בנימוס

דרך נוספת להפגין כבוד לאמא של החבר שלך היא להיות מנומסת. "בבקשה", או "תודה" הן מילים שגם כך השיחה בחברה הישראלית צמאה להן, ולכן הן תמיד מתאימות.

כבי את הטלפון שלך במהלך הארוחה והציעי לעזור עם הכלים לאחר מכן. התנהגויות מתחשבות קטנות אלו באמת עוזרות לעשות רושם חיובי.

 

כבדי את המסורות ואת זמן המשפחה שלהם

אם יש למשפחה של החבר שלך מסורות משפחתיות או מנהגים משפחתיים, את תצפי שהוא יזמין אותך ישר להצטרף אליהם. תני לו את הזמן שלו, ואמא שלו תעריך אותך על ההבנה והחופש שאת מפגינה ביחסים.

בהמשך הדרך, כשאר תהיו מאורסים, או כבר מתכננים חתונה, יהיה לכם את כל הזמן שבעולם להיות יחד.


בניית יחסים

 

היי עצמך. 

כשמדובר בבניית קשר עם אמא של החבר שלך, דרך הפעולה הטובה ביותר היא להיות אמיתית.

זה לא אומר להתנהג כמו שאת עושה בבית או עם החברים או המשפחה שלך. אבל, אל תתיימרי להיות מישהי שאתה לא. חוץ מזה, בסופו של דבר היא תבחין בחוסר העקביות שלך, ותחשוב שאת מסתירה משהו. 

רוב האנשים מעריכים מאוד אותנטיות. הראי את האישיות האמיתית שלך, גם אם את אחת שמספרת בדיחות נוראיות או בוכה בקלות. הכי טוב שהם יכירו את האדם האמיתי שבנם יוצא איתה.

 

כמה מחמאות פה ושם זה דבר מעולה, אך המנעי מחנפנות יתר.

שאלי על תחומי העניין שלה. . אנשים אוהבים לדבר על עצמם ועל התחביבים שלהם.

שאלה או מחמאה מתוזמנים היטב עשויים להיות בדיוק מה שאת צריכה כדי לשפר את הקשר שיש לך עם אמא של החבר שלך. השתמש בתחומי העניין שלה כדרך לפתוח בשיחות ולהכיר אותה טוב יותר. 

נסי למצוא זמן לבלות איתה אחד על אחד. 

אמא של החבר שלך תעריך אותך על כך שאת מנסה לפתח איתה מערכת יחסים. זה לא אומר שאת חייבת להתיידד עם אמא שלו; מערכת היחסים שלך איתה צריכה להיות קרובה רק אם את והחבר שלך מתקרבים לאירוסים או חושבים על חתונה ועתיד ביחד. דברי עם החבר שלך, ובדקי מה הוא חושב על זמן אחד על אחד עם אמא שלו.

 

שתפי אותה בכמה את אוהבת את בנה.

גם אם נראה לך שאת מתנגשת ראש בראש עם אמא של החבר שלך כמעט בכל נושא, לשניכם יש לפחות דבר אחד משותף: שניכם משוגעים על בנה, נכון?

וודאי שהיא יודעת כמה אכפת לך ממנו, אך הרגיעי אותה שאת לא בתחרות איתה על תשומת ליבו.

 

ניהול משברים

 

במידה ויש קונפליקט בינכן על נושא מסויים, נסי התבונן בקונפליקט מנקודת מבטה. זו הזדמנות מצוינת להראות לאמא של החבר שלך את הבגרות והאמפתיה שלך. 

חישבי על הגורם למחלוקת ונסי להבין מדוע אמא של החבר שלך מרגישה ככה. זה יעזור לך להיות רגועה ומחוברת בזמן שאת מטפלת בבעיה.

 

ישנם מיקרים, בהם את יכולה לבקש מהחבר שלך שידבר עם אמא שלו בשמך. הוא עשוי להכיר אותה יותר טוב ולעזור ולהסביר את הצד שלך. במקרה טוב עוד יותר, אולי אף יוכל לפשר בין הצדדים.

 

היי אדיבה וישירה

אם במקרה נכנסת לוויכוח או אי הסכמה עם עם אמא של החבר שלך, הרגישי בנוח מספיק כדי לדבר על זה. זה ימנע ממך ללכת על קצות האצבעות לידה בניסיון להתחמק מהבעיה אחר כך. השתמשי בשיקול דעתך, אך כווני להיות ישירה ומכבדת.

 

הקשיבו באופן פעיל

הדבר הגרוע ביותר שאת יכולה לעשות זה להתנהג כאילו שאת יודעת יותר מאמא שלו. אם היא מדברת, הקדישי לה את מלוא תשומת הלב, גם אם מה שהיא אומרת פוגע או קשה לשמוע. נסי לא להפריע לה בזמן שהיא מדברת, או עד שהיא מסיימת להגיד את אשר על ליבה.

בקשי את עצתה מעת לעת

אם את לא מצליחה להחליט מה את רוצה לקנות לחבר שלך ליום הולדתו או מתקשה לתכנן לו הפתעה, בקש מאמא שלו המלצות. היא תשמח לעזור ותיהנה מהתחושה של להיות כלולה במערכת היחסים שלכם.

 

עימדי על שלך במידת הצורך

אם אמא של החבר שלך שטלתנית או לא מכבדת אותך, ייתכן שתצטרכי לעמוד על שלך. פירוש הדבר יכול להיות הגדרת גבולות לגבי האופן שבו את מצפה שיתנהגו אליך, ולהגיד הקול מה את חושבת על התנהגות גסה שלא מקובלת עליך.

 

למדי כיצד להתמודד עם סוגיות מרכזיות ביחסים שלך עם בן זוגך ומשפחתו, במיוחד אם הנישואין על הפרק.

חשוב במיוחד לפתור סכסוכים ארוכי טווח אם את והחבר שלך מדברים על חתונה

מכיוון שאת תהפוכי לחלק ממשפחתו, וכנראה שתצטרכי לפגוש את אמו לעתים קרובות יותר, וכך מערכת היחסים איתה תהפוך למשמעותית ככל שהזמן יעבור. 

האמת היא, שגם בן זוגך יעריך מאוד את המאמצים שתעשי, וגם אם היחסים עם אימו לא יהיו "מושלמים", הניסיונות האמיתיים שלך לחבר בין המשפחות יתן לך כרדיט אצלו להרבה זמן.

 

בהצלחה!

 

כתיבת תגובה