מדריכיםשלב האירוסין

פגוש את ההורים: 13 טיפים כיצד לכבוש את ליבם

דברים קטנים כדי לגרום להורים של בן/בת הזוג לאהוב אותך

גם בשיא הקיץ כולנו מרגישים את לחץ החגים הממשמש ובא.

כאשר החגים מתקרבים, המפגש עם משפחתו של בן או בת הזוג שלך כנראה מסומנת בגדול בלוח השנה שלכם. במיוחד אם מדובר במערכת יחסים טרייה אך משמעותית ואתם כבר מתחילים לחשוב על העתיד ואולי אף על חתונה, ובטח אם מדובר במפגש עם ההורים שלו/ שלה בפעם הראשונה. 

כן, זו יכולה להיות חוויה מלחיצה, אבל יש טריקים לגרום למפגש הראשון עם ההורים להיות פחות מפחיד. ריכזנו כמה טיפים ממיטב המומחים במערכות יחסים כדי להפוך את המשפחה של אהובתך לאהובה באותה מידה כמו בן זוגך.

 

עשו רושם ראשוני טוב

זה ידוע שרושם ראשוני נשאר לאורך זמן. "רשמים ראשונים הם הכל- מהדייט הראשון ועד לפגישה עם ההורים בפעם הראשונה", אומרת אמנדה רוז, המומחית האמריקאית לזוגיות, ושדכנית מקצועית. 

אבל אל תתרגשו מזה יותר מדי; ליצור רושם ראשוני טוב זה קל יחסית. "כדי ליצור רושם ראשוני נהדר בעת הפגישה עם ההורים אני מציעה להיות ידידותיים. חייכו והציגו את עצמכם, השתתפו בשיחה בצורה פעילה ושאלו באמת שאלות כדי להכיר אותם”. אך מה לעשות אם אם הוריו נשארים מרוחקים בכל זאת?

לפעמים קשה לקיים קשר עם ההורים של בן/ת הזוג, וזה עשוי לקחת זמן לשבור את הקרח איתם. הישארו ידידותיים ככל המתאפשר, כי אם הם יראו שאתם באמת רוצים להכיר אותם זה אמור להמיס את הקרח בהמשך הדרך.

התלבשו להצלחה

על פי מאמר ב"ווג ", מציאת האיזון המושלם בכל מה שקשור ללבוש לאירועים בכלל אינה קלה – אינכם רוצים להיות לבושים מדי, ובכל זאת לבוש מרושל גם אינו פתרון. "ווג" ממליץ להתלבש בצורה נוחה ואלגנטית, תוך אימוץ מלא של הסגנון שלך. אל תבחרו במראה מהודר מדי, שזועק: "אני כל כך משתדל! קבל אותי ואהבו אותי, אמא ואבא", ומצד שני גם לא מראה סתמי מדי, שאומר: "לא ממש היה אכפת לי מהפגישה הזו ומאישורכם." 

תלוי באירוע ובמיקום, אך בגדול, למפגש כזה אפשר פשוט ללבוש את השילוב האהוב עליך של של ג'ינס וחולצה יפה, מתובלים בקצת תכשיטים בטוב טעם.

 

מצאו מכנה משותף

ד"ר ואסילי דאלאקאס, פרופסור לשיווק באוניברסיטת קליפורניה בסן מרקוס, קליפורניה טוען שהמפתח לעשיית רושם כאדם חביב הוא באמצעות מציאת בסיס משותף. "אנשים אוהבים אחרים כשיש להם דברים במשותף, אפילו כשמודבר בדברים אקראיים כמו חודש יום הולדת או צבע אהוב", ולכן במקרה של פגישה עם ההורים, הגישה החכמה תהיה להדגיש קווי דמיון, ולחפש מכנה משותף. 

באותה רוח כמובן, מומלץ שלא לתת דגש דווקא להבדלים או הפערים בינכם לבין הורי בן/ת הזוג.  זאת אומרת שכשנפגשים עם החותנים הפוטנציאליים שלכם, ייתכן שיהיה חכם לשים לב אם יש כמה הבדלים משמעותיים בינכם לבין משפחתו של הארוס, מכיוון שזה עשוי להיות דגל אדום ביחס לסכסוכים אפשריים בהמשך הדרך.

הכינו שעורי בית

הכנה מראש היא הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות לפני שאתה מבקרים את משפחת בן/ת הזוג שלכם. שוחחו עם בן / בת הזוג שלך על משפחתו / ה ובקשה רמזים מועילים כיצד להתמודד איתם- שאלו על ההרגלים והתחביבים שלהם, וריכשו מעט מידע על מה שהם אוהבים.

מידע כזה יעזור לכם בהמשך היחסים עם משפחתם של בני הזוג גם בהכנות למסיבת אירוסין לדוגמה, אך גם בהמשך אם מדובר בזוגיות טובה שאתם חושבים שתוביל לחתונה.

 

היו מנומסים

היו נעימים, שמחים ומכבדים. שימו לב לשפה שאתם משתמשים ולטון הדיבור.

אל תשתו אלכוהול בצורה מוגזמת ושימו לב לרמזים מבן/ת זוגך ומשפחתם. 

הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לפעול בצורה הדומה ביותר לאיך שמתנהגים המארחים שלכם.  אם מישהו אומר או עושה משהו מוזר או לא במקום, ואם אתם יכולים, פשוט תתעלמו בנימוס ממה שהם עשו או אמרו, ושימרו על התנהגות נעימה.

כל משפחה היא שונה. לכן אל תניחו שמערכת יחסים משפחתית זו תדמה לזו שבמשפחה שלכם. אל תצפו שהכול יהיה בסדר מייד, זה עשוי לקחת קצת זמן כדי להרגיש בנוח אחד עם השני. השתדלו לא להיעלב בקלות, כי יתכן שאולי אתם פשוט לא מבינים את הדינמיקה המשפחתית של בן/ת הזוג, ואין שום כוונה לפגוע בכם.

 

למדו על מנהגים או מסורות משפחתיות

אם בן או בת הזוג שלכם מגיעים מרקע עדתי שונה, שאלו אותם על מנהגים או מסורות שונות, והביעו עניין אמיתי ללמוד עליהם, ולהכין את עצמכם עם עוד קצת ידע לפני המפגש.

הבנה של המסורות של בני זוגכם יבואו לביטוי גם בשלשבים מתקדמים מיותר של היחסים, כגון מסיבות אירוסין או טקסי חתונה שונים.

 אל תבואו בידיים ריקות

הבאת מתנה היא פעולה מתחשבת הממחישה את העובדה שאתם מעריכים את האירוח שלהם. 

לא משנה כמה גדולה או קטנה המתנה, היא תמיד תיחשב כמחווה אלגנטית. 

בדרך כלל, אם מדובר בארוחת ערב הביאו בקבוק יין (אלא אם כן ההורים לא שותים), סלט או מנה שהכנתם במו ידיכם, או משהו מתוק.

 

הציעו לעזור 

אם המפגש הראשון עם ההורים של בן או בת הזוג יתרחש אצלם בבית, סביר להניח שיהיה מדובר בארוחה. אם זה המקרה, הקפידו להציע עזרה בפינוי השולחן או בשטיפת כלים. מחווה כזו יכולה להשאיר רושם טוב לאורך זמן. 

נכון, מדובר בפעם הראשונה שבה אתם נפגשים, וזה בסדר גמור להיות אורחים בהתחלה, אבל להציע עזרה בהחלט מפגין יוזמה ונימוסים טובים.

חשוב גם להבין שאם מדובר בזוגיות שתוביל לאירוסין וחתונה, ההורים שלהם יקבלו הצצה את תוך החיים הזוגיים שלכם וחלוקת המטלות ביחסים שלכם להמשך.

 

אל "תימרחו" על בן/ת הזוג

כשאתם פוגשים את ההורים של בן או בת הזוג, שמרו את הידיים שלכם לעצמכם.

נכון, אם באתם לפגוש את ההורים כנראה שמדובר במערכת יחסים רצינית ואולי אפילו חתונה עתידית, וכנראה שלהורים יש מושג מה קורה בינכם, אבל זה לא אומר שהם צריכים הדגמה.

מצאו דרכים אחרות להפגין אהבה.

דברו בשבחם של בני הזוג

ספרו על כמה דברים טובים מהחיים של בן/ת, ההצלחות שלהם, ושבחו אותם בפני הוריהם על השיגים שונים.

הכוונה אינה "לספר סיפורים" או לעשות רושם- פשוט הראו להורים שלהם שאתם מעריכים אותם.

 

היו אמיתיים

המנעו מזיופים והעמדות פנים. הזכירו לעצמכם שאתם לא רוצים להראות יותר מידי NEEDY או לתת את הרושם שאתם רוצים שיאהבו אתכם יותר מדי. זה באמת אחד הדברים הכי גרועים שאתם יכולים לעשות.

אם תשאירו רושם של כאלה שמנסים "יותר מדי" ההורים שלהם יראו ויקלטו זאת, ויחששו שילדם נמצא עם מישהו שיש לו הערכה עצמית נמוכה מאוד. 

 

השתדלו להיות נוחים לריצוי

אם הפגישה הראשונה שלך עם ההורים שלו או שלה כוללת ארוחה בביתם או במסעדה, ובקרה לא מוגש או מוצע משהו שאתם אוהבים לאכול, אל תעשו עניין. אתם לא רוצים להתפס ככאלו שעושים עניין מכל דבר.

 

שימו לב לשפת הגוף שלכם

שפת גוף משפיעה על רושם ראשוני. על פי מאמר ב"פורבס ", החל מהיציבה שלכם דרך האופן שבו אתם יושבים ועד לאופן בו אתם ממקמים את הגוף שלכם במהלך שיחה, יכולים להשפיע על הרושם שתעשו. 

רמזים תת-מודעים שכדאי לזכור כוללים לאן אתם מכוונים את כפות הרגליים, מיקום הכתפיים שלכם ועד לדרך שבה אתם לוחצים יד. טיפים אחרים כוללים שמירה על קשר עין, אל תהיו קופצניים, שבו זקוף, והשתדלו  שלא לפהק במהלך השיחה…

 

אם כן, מפגש ראשוני עם המשפחה של בן או בת הזוג שלכם עלולה להיות אירוע מלחיץ, וללא ספק אירוע שיהיו לו השלכות לעתיד.

הכינו את עצמכם בהתאם, היו אמיתיים, נימוסיים, והכי חשוב- דעו שאם אתם בוטחים בזוגיות שלכם, גם אם המפגש הראשון הוא לא הכי מוצלח בעולם, עדיין יש לכם את התמיכה והאהבה של הצד השני.

 

בהצלחה!

 

כתיבת תגובה