שלב האירוסיןשלב החתונה

6 דברים שחשוב לעשות כדי לשמור על הזוגיות

כמה טיפים מהניסיון שלנו כדי לשמור על הזוגיות לאורך זמן. חשוב לקרוא גם אם הזוגיות חדשה.

היחסים מתקדמים, המשפחות כבר נפגשו, והחלטת לעבור לגור יחד. אמנם קצת מוקדם אבל זה ללא ספק מרגיש כמו הדבר האמיתי.  אז תכלס- החתונה בפתח? הצעת נישואין מאחוריכם ושלום בית לפניכם? הנה כמה טיפים שליקטנו עבורכם כדי לוודא שמה שיש לכם ישמר ויתעצם- אז בבקשה, להדפיס ולתלות על המקרר 

 

מעגלים חברתיים

נכון שבהתחלה כל מה שאתם רוצים זה להיות אחד עם השני, ושום דבר אחר לא מעניין. זה לא שאחר כך נהיה משעמם, פשוט חשוב למען הבריאות שתהיה לכם פרופורציה כבני זוג. להרחיב מעגלים חברתיים זה תמיד טוב, לצאת עם זוגות נוספים, לעשות פעילויות כיפיות ביחד, גם כבני זוג וגם כמשפחות עם ילדים, יכולות מאוד לאוורר, לתת פרספקטיבה, ונקודות מבט חדשות על החיים בכלל ועל חיי הזוגיות בפרט.

 

תחביבים משותפים

מעבר להרחבת המעגלים החברתיים שלכם, אם אתם יכולים ליצור או לטפח תחביבים משותפים שיש לכם, זה יכול להיות יתרון גדול. מדוע? כי במרחב של התחביבים המשותפים, אתם יכולים להיפגש כחברים, כאנשים שאוהבים דבר מסוים, ויש להם תשוקה וחיבור אליו. זה נעשה בגלל התחום המשותף, ולא בגלל שאתם בני זוג. רכיבה על אופניים למשל, טיולים בטבע, נגינה, בישול, ועוד המון תחביבים שיהיה לכם כיף מאוד לעשות יחד. זהו סוד גדול וחשוב מאוד.

 

נופש וחופש

חשוב מאוד לצאת לנופש ביחד בתדירות גבוהה. מה זה אומר תדירות גבוהה? אחת לחודש וחצי. זה לא חייב להיות משהו שקורע לכם את הכיס, כיום אפשרויות הלינה יכולות להיות מאוד נוחות, יש סאבלטים, יש AIR BNB, לא חייבים לקחת צימר ב-2000 שקל ללילה, אחת לחודש וחצי. מה שכן חשוב, הוא לצאת מהשגרה, ולהתפנק. גם אם יש לכם ילדים, אולי אחת לחודש וחצי זה טיפה צפוף, אבל אם תוכלו אחת ל-3-4 חודשים לצאת ללילה או שניים לבד, להשאיר את הילדים עם סבא וסבתא, זה יעשה פלאות לזוגיות שלכם.

 

תקשורת

אם לא תדברו ותביעו את עצמכם ואת מה שמפריע לכם, הצד השני לא יידע שזה מפריע לכם. כתוצאה מכך אתם יכולים להרגיש שלא מבינים אתכם, לא מקשיבים לכם, לא שמים עליכם, ומשם המדרון תלול, וזה עוד לפני שבן או בת הזוג יודעים בכלל מה עובר עליכם. חשוב מאוד לבטא את מה שמפריע לנו, חשוב לא פחות להסביר ולדבר באופן רגוע, ולהבין שאתם נמצאים במערכת יחסים מתפתחת. גם אם אתם מלא זמן יחד, גם אם אתם לקראת חתונה, גם אם כבר התחתנתם, עוברים עליכם כל מיני דברים, אתם משתנים ולומדים דברים חדשים, ולפעמים מה שבעיניכם מובן מאליו, לא מובן כלל למי שנמצא איתכם בזוגיות.

 

חלוקה הוגנת במטלות

חברים, אנחנו במאה ה-21, הגדרות האישה בבית והגבר בעבודה כבר מזמן לא רלוונטיות. שניכם גם עובדים וגם מחזיקים את הבית. חשוב מאוד שיהיה מרחב פתוח בנושא הזה, לשתף ולהביע דעות. אישה מתוסכלת או גבר מתוסכל כי עושים יותר מדי דברים בבית ביחס לבן הזוג השני, זה משהו לא סימפטי, אבל חשוב מכך, זה דבר שניתן למנוע. ברגע שאתם עושים פעם אחת ישיבת בית ומחלקים ביניכם אחריות, הכל הופך להיות הרבה יותר ברור, ומכך – הרבה יותר קל לביצוע.

 

עולם ומלואו

כל אדם הוא עולם ומלואו. אתם חיים בזוגיות, אולי כבר היתה חתונה, אולי רק אירוסין, זה לא משנה. אם אתם רוצים זוגיות טובה, שלום בית אמיתי, חשוב שתבינו שאתם חיים עם אדם שהוא עולם ומלואו, יש לו את המחשבות שלו, את החלומות שלו, את הצרכים שלו, את הדברים המעצבנים שלו. הכל לגיטימי, וחשוב שתבינו באמת ולעומק – שכמו שלכם יש את זה, עומד מולכם אדם שגם לו יש את זה, וזה הכי לגיטימי בעולם!

 

ועוד טיפ קטן, לכם הגברים. נכון שאתם לא תמיד מבינים מה העניין ולמה חתונה זה דבר כל כך חשוב? השמלה, טבעת אירוסין, הצעת נישואין מיוחדת? אהבה צורות רבות לה, ונשים (בהכללה כמובן) אוהבות את ביטויי האהבה שנראים ביום המשמעותי הזה של החתונה, בטבעת, בשמלה. פרגנו חבר'ה, נכון שאצלכם זה יכול להיגמר בארוחה טובה, כמובן בהכללה, חשוב שתבינו שהנשים רואות את זה אחרת..

כתיבת תגובה