כללישלב האירוסיןשלב החתונה

8 טבעות אירוסין מלכותיות ונוצצות

טבעות אירוסין ממייגן מרקל ועד הנסיכה דיאנה

טבעות האירוסין של נשות האצולה הן מקור ההשראה המפורסם ביותר לתכשיט המלווה את הרגע המיוחד.

כאשר זוג מלכותי מתארס, הרשת מוצפת בתמונות תקריב של הטבעת, התכשיטנים מיד מנסים להעריך את מחיר האבן, והסיפור הכולל את ההיסטוריה, המקור והמחשבה שמאחורי הטבעת נחשף לעיני כל.

החל מטבעת אבן הספיר של הנסיכה דיאנה, אשר ניתנה לקייט מידלטון בהצעת הנישואים של הנסיך ויליאם וכלה בטבעת האירוסין של מייגן מרקל בעלת שלושת האבנים, בעיצוב המקורי של הארי – במאמר זה נסקור את טבעות האירוסין היפות ביותר של משפחות האצולה.

1.  המלכה אליזבת השנייה

הנסיכה אליזבת ופיליפ התארסו ב-9 ליולי, 1947. מסופר כי הסגן פיליפ מאונטבטן ר.נ, כפי שכונה כאשר הצטרף למשפחת המלוכה, הציע את הנישואים בבלמוראל לאחר שביקש את אישור המלך ג'ורג' השביעי.

טבעת האירוסין מעוטרת ביהלום עגול ובולט המשובץ על טבעת כסף בין יהלומים קטנים.

2. שרה פרגוסון

טבעת האירוסין של דוכסית יורק ניתנה לה בידי הנסיך אנדרו בעת אירוסיהם ב-1986. הטבעת דמוית הפרח מעוטרת באבן אדם בורמזית המשובצת בין 10 יהלומים.

על פי דברי בני הזוג בראיון שלאחר האירוסין, צבע האבן נבחר בהשראת שיערה האדום של פרגוסון.

"היא אדומה ומהממת, תמיד רציתי אבן אדם", כך אמרה פרגוסון בראיון. "אני ממש ברת מזל, זאת אבן מקסימה".

3. סופי, רוזנת וסקס

בדומה לדוכסית ססקס, גם סופי (לבית רייס-ג'ונס) עונדת טבעת אירוסין המעוטרת בשלוש אבנים. עם זאת, האבנים השמאליות והימניות הן בצורת אגס.

"היא נוצצת ונאמר לי שהיהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה", כך אמר הנסיך אדוארד לעיתונאים כשהזוג הודיע על אירוסיהם.

"לא, אתה החבר הכי טוב שלי", השיבה רייס-ג'ונס. איזה מקסימים.

4. קמילה, דוכסית קורנוול

טבעת האירוסין הייחודית של קמילה פרקר-בולס היא למעשה ירושה של משפחת מלוכה. על פי שמועה, הטבעת השתייכה למלכה האם, שהייתה קרובה מאוד לנסיך צ'ארלס. הטבעת המעוצבת בסגנון ארט-דקו עשויה פלטינה ומעוטרת במרכזה ביהלום מרובע עם שלושה יהלומים משני צדיו.

5. זארה פיליפס

מייק טינדול, בעלה של זארה בת הנסיכה אן, העניק לה טבעת אירוסין כפולה מפלטינה עם יהלומים, כאשר הציע לה נישואים בשנת 2010.

על פי הדיילי מייל, הטבעת עוצבה על ידי שחקן הרוגבי ויוצרה על ידי צורף. היא מעוטרת ביהלום יחיד המשובץ על גבי פסי יהלומים קטנים.

6. קייט מידלטון

טבעת האירוסין של דוכסית קיימברידג' אף היא פריט ירושה משפחתי, שהשתייך לנסיכה דיאנה, אמו של ויליאם. טבעת הספיר והיהלום למעשה הייתה טבעת האירוסין של הנסיכה מוויילס, שנרכשה עבורה על ידי הנסיך צ'ארלס כשהציע לה נישואים ב-1981.

"חשבתי שזה יהיה נחמד. מן הסתם היא לא תהייה כאן כדי לחלוק את כל הכיף וההתרגשות ולכן זו הדרך שלי לקרב אותה אל המאורע המיוחד". כך אמר ויליאם במהלך ראיון האירוסין.

"היא מאוד יפה ומיוחדת", כך מידלטון חיזקה את דבריו.

7. מייגן מרקל

טבעת האירוסין של מייגן מרקל, שנחשפה לראשונה לעיני העולם בשנת 2017, כוללת שלוש אבנים. האבן המרכזית היא יהלום שמקורו בבוטסואנה, מדינה שקרובה מאוד לליבו של הארי ומקום בו בני הזוג נפשו ביחד. שני היהלומים שבשני הצדדים השתייכו לאמו, הנסיכה דיאנה. טבעת הזהב עוצבה על ידי הארי.

"בחרתי בזהב צהוב כי זה הצבע האהוב עליה… היהלומים הקטנים בשני הצדדים נלקחו מאוסף התכשיטים של אמי. כך היא תישאר קרובה אלינו במסע המטורף שלנו", כך אמר הארי בראיון האירוסין.

8. הנסיכה יוג'יני

בדומה לטבעת האירוסין של אמה, גם טבעת האירוסין של יוג'יני מעוטרת באבן אדם המוקפת ביהלומים.

בראיון האירוסין שנערך ב-2018, בעלה ג'ק ברוקסבנק סיפר כי הוא מצא ספיר פדפרדשה ורוד, אך שיבץ אותו בטבעת רק לאחר שקיבל אישור מיוג'יני. מיותר לציין שהיא אישרה את בחירתו.

כתיבת תגובה