מאמרים נבחריםשלב האירוסין

8 סיבות למה לא להתחתן

כן, יש גם סיבות להשאר רווקים ורווקות, אבל זה לא מה שאתם חושבים

ישנם זוגות בעולם שהחליטו להתחייב אחד לשנייה אך לא למסד את הזוגיות הזו בטקס נישואין.

לכל זוג יש את הסיבות שלו מן הסתם, אך בואו נסתכל על ההחלטה שלהם וננסה להבין- למה לא כדאי להתחתן?

 

 

1.  לבד זה בסדר.

סיבה מספר 1 ברשימת הסיבות מדוע אנשים לא מתחתנים היא שהם חד-לבביים- פשוט לא מחפשים זוגיות. הם חיים חיים בודדים מזוגיות, אך חייהם משמעותיים ביותר, ואין להם תחושת החמצה.

רבים מאתנו מבינים שדחיית הנישואין לא אומר שאתה תמות לבד. אתם עדיין יכול לצאת, אתם עדיין יכול להיות במערכת יחסים ארוכת טווח, או להחליט שזה פשוט לא מתאים לכם. עברו הימים שבהם אישה לא נשואה נחשבה לסחורה פגומה.

 

2. לא סתם להתחתן

ישנם אנשים אחרים הפתוחים להינשא אבל הם לא יתארסו או יתחתנו רק לשם נישואים. יש להם סטנדרטים. זה לא עושה אותם "בררנים מדי", זה עושה אותם חכמים.

 

3. אי- צדק היסטורי כלפי נשים

טענת העוולה המוכרת והמדוברת ביותר היא סביב הנישואין: נישואין אינם כה טובים לנשים.

בראש ובראשונה- בראייה היסטורית נשים נחשבו לרכושו של הגבר, לראיה- "בעל ואישה"….

בנוסף נתונים ממחקרים רבים בעולם מראים כי נשים היו מדוכאות בנישואין ונמנע מהם החופש שהיה חזקתן לפני הנישואין. אפילו בנישואין בני זמננו, נשים בדרך כלל עושות יותר מעבודות הבית והטיפול בילדים (כאשר יש ילדים) מאשר גברים.

 

4. אי צדק היסטורי כלפי רווקים ורווקות

טיעון העוולה שנוסף שעדיין לא זכה לתשומת הלב הראויה הוא שנישואין אינם הוגנים כלפי רווקים ורווקות.  סטטוס "נשוי/אה" בעייני המדינה טומן בחובו חוקים המעניקים הטבות לא ראויות, הגנות, והרשאות לאלו המוגדרים כנשואים. מוסד הנישואין יוצר מערכת קסטות. לא בדיוק סיבה לגאווה.

 

5. גירושים

יש את הטיעון מבוסס נתונים: נישואין נכשלו במבחן האמפירי; נישואים רבים מדי מסתיימים בגירושין. ההכרה הרווחת הרבה יותר היא שהיתרונות הרבים של הנישואין, משמחה גדולה יותר לבריאות טובה יותר, פשוט מוגזמים במידה רבה מדי.

כולנו מכירים זוגות התחילו את האירוסין עם טבעת מפוצצת, שמבחוץ נראו מאושרים, והפתיעו את כולנו כשהחליטו להתגרש. הלחץ הנפשי והכלכלי שיכול להחסך מכם הוא משמעותי ביותר.

 

6. רווקות יכולה להוביל לעצמאות מוגברת

על פי סקר שנערך בארה"ב, 24%  מהרווקים מאמינים כי הנישואין ימנעו מהם להשיג מטרות קריירה מסוימות. הרוב המכריע של אותם אנשים מאמינים כי אנשים נשואים לא יציבים כלכלית ובדרך כלל לא מאושרים כפי שהם מתיימרים להיות. יתר על כן, המחקר הציף את הטענה כי ברגע שאתה נשוי, אתה נוטה לאבד חברויות קרובות עם כמה אנשים בחיים שלך.

אף על פי שרעיונות אלה אינם בהכרח הוכחו כנכונים, ניתן לראות כיצד גבולות הנישואין עלולים להפריע לך לחיות את חייך באופן חופשי, בדיוק כפי שאתה רוצה. זה לא כי להתחתן באופן אוטומטי הופך אותך לכישלון משעמם עם אפס חברים. זה רק כי החיים מחוץ לגבולות הנישואין עשויים לתת לך יותר חופש להשקיע בקריירה שלך, לנהל את הכספים שלך, ולחיות את החיים החברתיים שלך

 

7. לא צריך להתחתן בשביל להביא ילדים לעולם

דבר ראשון, אנחנו יודעים שאנחנו עדיין יכולים להיות ההורים החוקיים של הילדים שלנו מבלי להתחתן.

בארה"ב בשנת 2011 40% מהילדים נולדו לאמהות חד הוריות. שנה לאחר מכן, מחצית מהלידות לנשים מתחת לגיל 30 התרחשו מחוץ לנישואין. אמנם לא כל המקרים האלה היו מתוכננים, אבל זה מראה שהרעיון הקודם של משפחה גרעינית אינו מכריע כמו שהיה פעם. בסופו של דבר, נשים משכילות היום לא רואה את הנישואין כאירוע המרכזי המתחיל את חייהן הבוגרים. הן מסוגלות להשיג הרבה גם בלי למסד את היחסים – כולל ובעיקר שיש ילדים.

 

8. לא צריך להתחתן כדי להפגין מחוייבות לבן/ בת הזוג.

רובנו גדלנו לחשוב שהנישואים הם המחויבות האולטימטיבית. ככה זה מתואר בסרטים, ספרים ותוכניות טלוויזיה; הצעת הנישואין המתחילה את תקופת האירוסין מתרחשת בזמן שציפורים שרות וכלי מיתר מתחילים לנגן מנגיה רומנטית…

ובכן, הוליווד לא תמיד צודקת.  אם אתה במערכת יחסים ושניכם יודעים שאתם רוצים להיות ביחד עד סוף ימיכם, למה אתם צריכים מסמך משפטי מחייב כדי להפוך את זה למציאות? אם חושבים על זה, למוסד הנישואין מבחינה היסטורית לא היה שום קשר לאהבה ומחוייבות, את האהבה והמחוייבות אי אפשר להדביק למסמך- זה בלב ובראש.

 

 

אם כן, יש לא מעט סיבות מדוע נישואים אינם בשביל כולם, ושניתן לחיות בזוגיות מחייבת ומאושרת גם בלי חתונה.

בכל מקרה נראה שההתאמה והאהבה הם מרכיבים שאי אפשר בלעדייהם, לפני או אחרי הנישואים.

 

כתיבת תגובה