שלב האירוסין

9 סימנים שהגיע הזמן להציע נישואין

רוצים לדעת אם אתם מוכנים להתחתן? יש לנו תשובות

תשאלו כל אחד שהציע נישואין איך הם ידעו שהם מוכנים, ותקבלו הרבה תשובות – חלקן טובות יותר, חלקן פחות. אבל אם נתרכז בסיבות הטובות, נוכל לצמצם את הרשימה לסיבות העיקריות שיגידו לכם בוודאות שאתם מוכנים לחלוק את שארית חייכם ביחד. הנה 9 סימנים שהגיע הזמן להציע נישואין:

9 סימנים שהגיע הזמן להציע נישואין - זוג, מתחתנים, שמלת כלה, חליפה

1. אתם מרגישים מוכנים להתמסד

אתם מרגישים שמתחיל להימאס לכם לצאת למועדונים, אולי גם מצאתם עבודה שבאמת רציתם ואתם כבר לא מתגעגעים לחיי הרווקות. אם אתם עוד לא שם – זה בסדר, לא מעט גברים מרגישים שהם צריכים להגשים מטרות מסוימות לפני שהם מוכנים. אם זה המצב בשבילכם, רק תוודאו שבת הזוג שלכם מבינה את זה, ומקבלת את זה בהבנה.

2. אתה יודע שאתה יודע, ואתה יודע שאתה יודע שאתה יודע

נכון, זה נשמע כמו קלישאה, אבל מי שמוכן להתחתן יודע את זה ומרגיש מוכן. אתם מרגישים שזה הזמן הנכון, שהיא "האחת", ושזאת ההחלטה הנכונה. אם אתם לא בטוחים, או שאתם מרגישים ש"דחקו אתכם לפינה" – אתם כנראה לא מוכנים.

9 סימנים שהגיע הזמן להציע נישואין - זוג על ספסל3. אתם מעדיפים להיות בחברתה

אם אתם מרגישים באופן קבוע שאתם מעדיפים לצאת ולבלות עם החברים מאשר להיות עם בת הזוג שלכם, אתם כנראה לא מוכנים. אם אתם מעדיפים להיות בדייט עם החברה מאשר במועדון עם החבר'ה, זה סימן טוב. נקודות בונוס אם היא אוהבת את החברים שלכם.

4. אתה מסתדר עם המשפחה שלה

האימרה הישנה קובעת ש"משפחה לא בוחרים", וזה נכון גם לגבי המשפחה שלה. זה אמנם לא תנאי לחיים משותפים, אבל אם אתה מסתדר עם המשפחה שלה, זה מבטיח לכם חיים יותר שקטים. והנה עוד טיפ – אם היא באה ממשפחה יותר מסורתית, בקשו את ידה מההורים שלה, גם אם לך ולה זה לא חשוב, יכול מאוד להיות שזה חשוב להם, וככה תרוויח עוד נקודות.

5. החיים שלכם מסודרים

זה לא אומר שאתם עשירים, או שכבר יש לכם בית,אבל המשכורת שלך יכולה לכסות את כל מה שאתה צריך בקלות ואולי גם אותה. אם לא סיכמתם מראש שאין לכם בעיה לחיות חיים "פשוטים", אין דבר שיכול לפגוע במערכת יחסים יותר מבלאגן פיננסי. קשיים כלכליים הם אחד הגורמים העיקריים לגירושין, אז אם אתם יכולים להימנע מהם מראש – אתם מוכנים יותר להתחתן.

9 סימנים שהגיע הזמן להציע נישואין - צללית של מעודדת6. יש לכם מעודדת צמודה

אם יש לכם מזל, מצאתם בת-זוג מושלמת. גם אם המטרות שלכם לא בדיוק אותו הדבר, אתם צריכים להיות מסוגלים לתמוך אחת בשני. זה לא אומר תמיכה כלכלית בהכרח, אבל תמיכה נפשית היא חובה. אתם צריכים להיות מסוגלים לעודד את בן\בת הזוג שלכם ולתמוך בהם. אם אתה רוצה לחקור את האמזונס והיא רוצה להיות פרופסורית למדעי המחשב, כנראה שלא תסדרו טוב…

7. אתם מוכנים לוותר על האגו שלכם

אתם עקשנים? דעתניים? לא מוכנים לוותר אפילו קצת? אולי אתם נוטים לוותר כשהדברים נהיים קשים? אם זה המצב, יכול להיות שחיי הנישואין עדיין לא מתאימים לכם… אם אתם מוכנים להתפשר מידי פעם, יכולים להקשיב, ולא מפחדים להילחם על משהו טוב, אז אתם בכיוון הנכון.

8. אתם לא חושבים שבן\בת הזוג שלכם יוכלו "לתקן" אתכם

כשאתם מתחתנים, זה צריך להיות מאהבה, ולא מתוך תקווה שהם "יתקנו" את כל מה שאתם חושבים שלא בסדר אצלכם. אם אתם חושבים שהיא תעזור לכם להיות יותר רציניים, או שבערתה תפסיקו עם הרגלים רעים – אתם לא בכיוון. בן\בת זוג הם לא הפסיכולוג או העוזר האישי שלכם.

9. הם יגידו "כן"

אולי כבר דיברתם על איזו טבעת היא אוהבת (אם היא רוצה טבעת ספיר, אל תקנה לה יהלום). אולי שמת לב שהיא מפזרת רמזים פה ושם. אולי החברות שלה כבר תישאלו אותך מתי אתה אתה כבר מתכונן להציע. כל אלו סימנים המצביעים על כך שהיא כנראה תגיד כן.

עכשיו, אם אתה חושב שאתה מוכן להציע, אנחנו מזמינים אותך לקרוא את המדריך שלנו לאיך להציע נישואין, והמאמר שלנו בנושא "עשה ואל תעשה בהצעת הנישואין".

כתיבת תגובה